16. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » RTU sagatavos namu pārvaldniekus Rīgai
RTU sagatavos namu pārvaldniekus Rīgai
Autors: Laura Sīle / NRA.lv / 18. septembris 2013, 10:51
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis parakstījuši līgumu par sadarbību, kur viens no virzieniem būs jaunu namu pārvaldnieku sagatavošana.


Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs Neatkarīgajai skaidroja, ka RNP ir nepieciešami jauni darbinieki, jo lielai daļai pašreizējo namu pārvaldnieku zināšanas ir novecojušas. «Cilvēkiem, kas strādā pašlaik, jābūt plaša spektra speciālistiem. Jābūt mārketinga un tehniskajām zināšanām, kā arī psiholoģijas pamatzināšanām, lai spētu iedzīvotājiem paskaidrot norises mājoklī. Studentiem RNP prakses iespējas ir arī pašlaik, un daudzi arī paliek strādāt, bet mēs gribētu, lai tas notiek centralizēti. Ja budžeta vietu skaits ir ierobežots, daļu finansētu no RNP līdzekļiem,» teica N. Ušakovs. Nepieciešamību pēc savstarpēja līguma pamatoja arī RTU rektors Leonīds Ribickis: «Sadarbība ar Rīgu ir svarīga, jo gatavojam tehniskus speciālistus, kas ir nepieciešami pilsētas attīstībai.»

Puses vienojās, ka tuvākajā nākotnē jāizveido stipendiju fonds, kas dos iespēju mērķtiecīgiem studentiem mācīties namu pārvaldnieku programmā bez maksas. Papildus tiktu atbalstīti studenti, kas savus pētnieciskos darbus izstrādātu Rīgas domes interesēs.

Sadarbības līgums paredz prakses iespējas, sadarbību pētnieciskos projektos, zinātniskās un tehniskās informācijas apmaiņu, kā arī konferenču un semināru rīkošanu. Plānots, ka iesaistīto pušu sadarbība veicinās to attīstību un izaugsmi, jo studentiem tiks sniegtas plašākas iespējas, studējot augstskolā, bet pilsēta nodrošinās sev kvalificētus profesionāļus.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Leonīds Ribickis, Nils Ušakovs, RTU

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats