12. jūnijs, Sestdiena
Vārda dienas: Ija, Lenora, Nora
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Notiek kratīšana "Moduls-Rīga" biroju ēkā
Notiek kratīšana "Moduls-Rīga" biroju ēkā
Autors: A. Margēviča / Pietiek.com / 17. jūlijs 2013, 15:05
Trešdienas priekšpusdienā uzņēmuma Moduls-Rīga un saistīto uzņēmumu biroju ēkā Rīgā, Āgenskalna iela notiek kratīšana.


Pašlaik pie biroju ēkas stāv Valsts policijas trafarētā automašīna, savukārt ēkas otrajā stāvā ieradušies vairāki policijas darbinieki, kas veic kratīšanu.

Nepiederošos birojā neielaiž, taču zināms, ka uzņēmuma Moduls-Rīga valdes loceklis Māris Martinsons atrodas uzņēmuma telpās, - saskaņā ar apsardzes teikto, "ir ļoti aizņemts".

Uzņēmums Moduls-Rīga ir oficiāli reģistrēts Kuldīgas ielā 51, un šī ēka atrodas iepretim uzņēmuma biroju ēkai Āgenskalna ielā 33. Kā rāda Lursoft dati, Kuldīgas ielas ēkā reģistrēti vēl vairāki Moduls grupas uzņēmumi.

Šajā biroju ēkā ir arī uzņēmuma Moduls Interjers (šogad uzvarējis 25 miljonu latu lielā pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme iepirkumā) juridiskā adrese: kā rāda Lursoft dati, tajā 30% pieder SIA MM Investīcijas, kas pieder Šveices iedzīvotājam Mārcim Martinsonam, bet 40% - SIA Modulex Invest, kas savukārt pieder kādam Vācijā reģistrētam uzņēmumam (90%) un jau minētajam Mārim Martinsonam (10%).

Neoficiālā informācija, ka tiek kratīts Martinsona birojs, Rīgu apskrēja jau ap vienpadsmitiem priekšpusdienā.

Kā zināms, uzņēmums Moduls-Rīga ir piedalījies vērienīgos Rīgas pašvaldības būvniecības iepirkumos, savukārt Martinsons netieši saistīts gan ar vicemēru Andri Ameriku, gan ar uzņēmēju Edgaru Jaunupu.

Vēl tikai šā gada maijā Moduls-Rīga ieguvis gandrīz miljonu latu vērtu Valsts reģionālās attīstības aģentūras pasūtījumu par automātisko ugunsdzēsības sistēmu uzstādīšanu pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs Pietiek trešdienas priekšpusdienā paziņoja, ka par notiekošo neesot informēts un arī "domē par to neviens nezina".

Savukārt Valsts policijas preses pārstāve Pietiek apliecināja, ka "procesuālu darbību veikšana" notiek kāda kriminālprocesa ietvaros, kas ir Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes pārziņā. Nekādi sīkāki komentāri sniegti netiek.

Saskaņā ar Lursoft datiem uzņēmums Moduls-Rīga pieder Krievijas iedzīvotājam Aleksandram Abarinovam un Latvijas uzņēmējam Harijam Seratinskim, kura vārds bijis atrodams Latvijas miljonāru sarakstā.

Kā rāda Lursoft dati, Martinsons ir padomes priekšsēdētāja vietnieks pašlaik Krievijas multimiljonāram Oļegam Boiko piederošajā ātro kredītu uzņēmumā 4Finance, kuram 2011. gadā tika pievienoti uzņēmumi SMScredit.lv, SIA un SMScredit Group, SIA.

Pietiek jau informēja - kā rāda Valsts ieņēmumu dienesta publisko datu bāzē atrodamā Amerika amatpersonas deklarācija par 2011. gadu, viņš procentos no ofšoru paradīzē Belizā reģistrētās Prosperity Financing limited, IBC saņēmis 81 847 latus. Saskaņā ar Amerika skaidrojumu šie esot procenti par viņa izsniegtu pusmiljonu eiro lielu aizdevumu.

Kā rāda amatpersonas deklarācijas, Ameriks 2010. gadā patiešām nezināmām personām aizdevis 500 000 eiro, bet 2011. gadā šādu pat summu atguvis. Nezināmās personas Amerikam par aizdoto naudu procentos šajā laikā samaksājušas vairāk nekā 20% no aizdotās summas, kas netieši atbilst amatpersonas neoficiālajai iesaukai – „Misters divdesmit procenti”.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks tā arī nav vēlējies atklāt, kas tieši ir bijušas šīs personas, kuras par aizņēmumu bijušas gatavas maksāt tik ievērojamus procentus. Saskaņā ar viņa versiju nauda aizdota „ar SMS kredītu saistītai kompānijai”. Uz jautājumu, vai runa ir par Latvijā reģistrēto SIA SMS kredīts, atbilde skanēja – viņš nemaz nezinot, kur reģistrēts SMS kredīts un tā īpašnieki.

Vēl tikai šā gada jūnijā aģentūra LETA informēja, ka nekvalitatīva betona dēļ pilnsabiedrībai Arčers un Moduls-Rīga nācies pārbūvēt vienu stāvu topošajai Rīgas sociālajai mājai Gobas ielā, kurai šovasar jau nosvinēti spāru svētki.

Savkārt pamatskolā Rīdze šogad būvdarbus veica pilnsabiedrība Velve, Moduls-Rīga, un šie darbi iepriekš sabiedrības uzmanību piesaistīja ar informāciju, ka pilnsabiedrības piesaistītie apakšuzņēmēji nelegāli nodarbina un apkrāpj strādniekus.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Andris Ameriks, melnā kase, Moduls-Rīga, Rīgas dome

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats