16. aprīlis, Otrdiena
Vārda dienas: Alfs, Mintauts
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Uzņēmējs: ierēdņi iznīcina autobiznesu Latvijā
Uzņēmējs: ierēdņi iznīcina autobiznesu Latvijā
Autors: Jānis Lācis / BIZNESS.LV / 19. aprīlis 2013, 12:18
Latvijas iedzīvotāji automašīnas labprātāk pērk kaimiņvalstīs - Lietuvā un Igaunijā, jo mūsu valstī ir augsti automobiļu iegādes un uzturēšanas nodokļi, plašsaziņas līdzekļiem atzinis automašīnu "Toyota" dīlera Latvijā "Wess Motors" padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Oskins.


Viņš sacīja, ka Latvijas autodīleru asociācija jau ilgāku laiku mēģina skaidrot ierēdņiem, ka tas grauj vietējo uzņēmējdarbību, tomēr, pēc Oskina teiktā, ierēdņi nedara neko, lai šo situāciju uzlabotu.

Oskins norādīja, ka Latvijas iedzīvotāji var mierīgi nopirkt automašīnu Igaunijā vai Lietuvā, to piereģistrēt, samaksāt nodokļus un tur pat iziet tehnisko apskati, bet reāli braukāt ar šo automašīnu pa Latvijas ceļiem, nemaksājot nekādus nodokļus. Uzņēmējs pauda, ka vienīgais pieņemamais risinājums būtu nodokļu bāzes harmonizēšana visās Baltijas valstīs.

Igaunijā automašīnu pārdošanas apmērs, rēķinot uz vienu cilvēku, ir divarpus reizes lielāks nekā Latvijā - šajā rādītājā ietilpst ari tās automašīnas, kuras varēja būt pārdotas arī mūsu valstī, tomēr Latvijas ierēdņi šo jautājumu nerisina, klāstīja Oskins.

Viņš uzsvēra, ka tādējādi tiek iznīcināts ne tikai autobizness Latvijā, bet tas traucē arī kopējai uzņēmējdarbības videi valstī.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Aleksandrs Oskins, automašīnas, Baltija, ierēdņi, Igaunija, Lietuva, Nodokļi, Wess motors

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats