21. jūnijs, Piektdiena
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » airBaltic ir pirmā aviokompānija Eiropā, kas uzsāks zaļos lidojumus ar turbopropelleru lidmašīnām (video)
airBaltic ir pirmā aviokompānija Eiropā, kas uzsāks zaļos lidojumus ar turbopropelleru lidmašīnām (video)
Autors: Zane Grodiņa/ BIZNESS.LV / 22. janvāris 2013, 16:58
Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic kopā ar konsorcija partneriem Quovadis un Latvijas gaisa satiksme (LGS) uzsāk jaunu projektu, kura mērķis ir nodrošināt Eiropā pirmos zaļos lidojumus ar turbopropelleru lidmašīnām.

AMBER projektā tiks izstrādātas jaunas ielidošanas procedūras lidostā Rīga, saīsinot lidojumu maršrutus, uzlabojot lidojumu trajektorijas, lai izvairītos no blīvi apdzīvotām vietām un samazinātu trokšņa ietekmi uz iedzīvotājiem, kā arī samazinot degvielas patēriņu un izmešu daudzumu.

Martins Gauss, airBaltic izpilddirektors: „Mēs esam gandarīti uzņemties iniciatīvu, lai Rīgā ieviestu tādas ielidošanas procedūras, kurās tiks izmantoti satelīti un kuras piemērotas mūsu modernajām Bombardier Q400 Next Gen turbopropelleru lidmašīnām, tādējādi nodrošinot ekoloģiski tīrākus, zaļākus lidojumus. Šajā projektā liela nozīme ir mūsu partneriem — Quovadis, LGS, Civilās aviācijas aģentūrai un lidostai Rīga.”

Galvenais projekta AMBER (Arrival Modernization for Better Efficiency in Riga) mērķis ir izstrādāt jaunas ielidošanas procedūras Starptautiskajā lidostā Rīga, samazināt CO2 izmešus un trokšņa līmeni lidostā un tās tuvumā, it īpaši tūristu iecienītajā Jūrmalā. Jaunā trajektorija skrejceļa virzienā būs līdz pat par 30 jūras jūdzēm īsāka nekā pašlaik izmantotā, un uz katru Q400 lidojumu CO2 izmešu daudzums tiks samazināts par līdz pat 300 kg.

„Jaunās zaļās procedūras, kas tiks ieviestas un pārbaudītas ar Bombardier Q400 Next Gen turbopropelleru lidmašīnām, vēlāk varēs izmantot ne tikai airBaltic, bet jebkura aviokompānija, kas lidos uz Rīgu ar atbilstošām lidmašīnām un aprīkojumu. Šīs procedūras būs piemērotas arī mūsu jaunajām ekonomiskajām Bombardier CSeries lidmašīnām, kuras mēs ieviesīsim ekspluatācijā 2015. gadā, tādējādi nodrošinot vēl vairāk priekšrocību to izmantošanā,” stāsta kapteinis Pauls Cālītis, airBaltic viceprezidents lidojumu vadības jautājumos.

Sākotnējā AMBER projekta izstrāde un pārbaudes ar simulatoriem tiks veiktas līdz 2013. gada pavasarim. Piloti un aviodispečeri tiks īpaši apmācīti attiecībā uz jaunajām procedūrām, izmantojot reālistiskus simulatorus. 2013. gada vasaras laikā ir mērķis veikt 100 izmēģinājuma lidojumus, pēc tam tiks analizēti un publicēti dati par CO2 izmešu samazinājumu zaļajos lidojumos.

AMBER projektu īstenos airBaltic, sadarbojoties ar QUOVADIS (Airbus meitasuzņēmums, kuras specialitāte ir mūsdienīgi lidojumu risinājumi) un Latvijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju LGS. Projekta līdzfinansētājs ir SESAR — Singe European Sky gaisa satiksmes vadības izpētes programma. Ar šo projektu SESAR varēs pierādīt, ka ir iespējams mainīt visu komerciālās aviācijas nozari (tai skaitā reģionālo pārvadājumu lidaparātus) un samazināt tās ietekmi uz apkārtējo vidi.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: airBaltic, AMBER, Latvijas gaisa satiksme, Martins Gauss, Quovadis, turbopropelleru lidmašīnas

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats