23. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Almants, Haralds
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » airBaltic ReShape plāns ir veiksmīgs, pagātnes skaidrojums stiprinās investoru uzticību
airBaltic ReShape plāns ir veiksmīgs, pagātnes skaidrojums stiprinās investoru uzticību
Autors: BNA / 16. novembris 2012, 15:42
Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic ir tikusi informēta, ka Baltijas Aviācijas Sistēmas (BAS), bijušais aviokompānijas akcionārs, ir iesniedzis sūdzību Eiropas Komisijas konkurences ģenerāldirektorātā par 2012.gadā veiktajām akcionāru darbībām, kas galarezultātā noveda pie aviokompānijas pārveidošanas procesa.


Martins Gauss (Martin Gauss), airBaltic izpilddirektors: “Mūsu airBaltic ReShape biznesa plāns ir veiksmīgs, ik mēnesi tiek uzrādīti labāki rezultāti nekā sākotnēji paredzēts. Šis sasniegums norāda, ka ReShape biznesa plāns ir pamatīgs un reālistisks, un tas mūs padara pievilcīgākus potenciālo nākotnes investoru acīs.

Tomēr BAS sūdzība ir atgādinājums, ka pagātnes notikumi ir jāatrisina. Lai to panāktu, mēs esam izveidojuši ekspertu un padomdevēju komandu, kuras galvenais darba uzdevums būs atrisināt jautājumus, kas radušies sakarā ar šo sūdzību.

Mūsu konsultanti ir informējuši, ka Eiropas Komisija varētu uzsākt nākamos darbības soļus un padziļināti izvērtēt darbības 2011.gada pēdējā ceturksnī, ko valsts veica kā viens no airBaltic akcionāriem. Ja Eiropas Komisijas konkurences ģenerāldirektorāts spers šādu soli, airBaltic uzdos jautājumus un paudīs bažas, vai BAS ir spējuši Eiropas Komisijai sniegt pilnīgu ainu par notikušo.

Tajā pašā laikā mēs esam pārliecināti, ka šī situācija mums būs lieliska iespēja, lai paskaidrotu detaļas, kontekstu un faktus par pagātnes darbībām, kas galarezultātā noveda pie aviokompānijas pārveides. Mēs priecāsimies par iespēju šajā lietā ieviest juridisko skaidrību un noteiktību, lai labāk pārliecinātu mūsu nākotnes investorus."

Eiropas Komisijai ir iesniegtas divas atsevišķas sūdzības. Pirmā sūdzība ir iesniegta 2012.gada 9.janvārī BAS vārdā, otrā sūdzība ir iesniegta 2012.gada 18.jūlijā, bijušās BAS valdes locekles Ingas Piternieces vārdā.

Šī gada sākumā airBaltic paziņoja par biznesa pārveides plānu, lai atgrieztu aviokompāniju pie peļņas un ilgtspējīgas turpmākās attīstības Ziemeļu tranzītmezglā Rīgā, kas savieno Baltijas reģionu ar galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos, Krievijā un NVS valstīs. Biznesa plāns airBaltic ReShape iezīmē aviokompānijas nākotnes attīstību, tostarp flotes modernizāciju, izmaksu optimizāciju, darbības efektivitātes paaugstināšanu, ieņēmumu palielināšanu un uzlabojumus lidojumu tīklā. Īstenojot airBaltic ReShape, aviokompānija plāno konsolidāciju par 330 miljoniem latu piecu gadu laikā – posmā no 2012. līdz 2016.gadam. airBaltic ReShape mērķis ir atjaunot aviokompānijas pelnītspēju 2014.gadā.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: airBaltic, ReShape

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats