09. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Apolonija, Simona
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Spīdolas balvai ekonomikā izvirza arī Lapsu un Ķīli
Spīdolas balvai ekonomikā izvirza arī Lapsu un Ķīli
Autors: Apollo.lv / 17. oktobris 2012, 12:28
«Ekonomistu Apvienības 2010» ikgadējai Spīdolas balvai ekonomikā šogad izvirzīti pieci kandidāti – Roberts Ķīlis, Lato Lapsa, Egons Mednis, Vilnis Rantiņš un Andris Vilks, portālam «Apollo» pavēstīja apvienībā.


Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis sabiedrības atbalstu ir guvis ar uzdrīkstēšanos sākt strukturālas reformas izglītībā, lai celtu tās konkurētspēju pasaulē, skaidro apvienībā.

Žurnālists Lato Lapsa Spīdolas balvai tiek izvirzīts par centieniem izzināt, apkopot un izplatīt informāciju par ar varu apveltītajiem dažādās jomās un līmeņos, tādejādi veicinot informācijas brīvību, visatļautības ierobežošanu un vairojot procesu caurskatāmību, raksta Apollo.lv.

Vadoša informācijas tehnoloģiju produktu un komponenšu vairumtirdzniecības uzņēmuma «Elko Grupa» prezidents Egons Mednis spējis sekmīgi savienot austrumu un rietumu tirgus, turklāt viņa vadītais uzņēmums 2011. gadā iekļauts Centrāleiropas 500 lielāko uzņēmumu sarakstā.

Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības nozares joprojām ir Latvijas eksporta vadošajās pozīcijās, kas, daudzuprāt, ir liels šo nozaru asociācijas vadītāja Viļņa Rantiņa nopelns.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) balvai nominēts par ieguldījumu Latvijas makroekonomiskās situācijas stabilizācijā pēckrīzes periodā un ekonomiskās izaugsmes atjaunošanā 2010.-2012.gadā.

Ikviens var izteikt atbalstu kādam no izvirzītajiem kandidātiem, balsojot interneta vietnē www.ekonomisti.lv

Ņemot vērā sabiedrības viedokli, izvirzītos kandidātus vērtēs «Ekonomistu Apvienības 2010» valde, atbilstoši nolikumā noteiktajiem kritērijiem.

«Spīdolas balva ekonomikā tiek piešķirta par brīvās iniciatīvas, brīvā tirgus attiecību paplašināšanu Latvijas tautsaimniecībā, izveidojot jaunas tirgus saimniecības institūcijas un uzlabojot esošo institūciju darbību, konkurences nodrošināšanu un paplašināšanu noteiktā tirgus sektorā un tautsaimniecībā kopumā, ienākot ar jauniem produktiem un pakalpojumiem tirgū, kā arī palielinot indivīda brīvību ekonomikā, paaugstinot izglītības, zināšanu un prasmju līmeni».

Laureāts tiks paziņots oktobra beigās, bet balvas pasniegšanas ceremonija notiks 15. novembrī.

Iepriekšējo gadu Spīdolas balvas ekonomikā laureāti ir Mihails Hazans, Rūta Dimanta, Juris Biķis, Andrejs Žagars, Vaira Vīķe-Freiberga, Ingrīda Blūma, Bertolds Fliks, Andris Šķēle un Einars Repše.

Spīdolas balvu ekonomikā atbalsta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmums «Lattelecom» un «SEB banka».Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Andris Vilks, Egons Mednis, Lato Lapsa, Roberts Ķīlis, Spīdolas balva, Vilnis Rantiņš

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats