19. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Alnis, Andulis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » KP bargi soda mājdzīvnieku barības un zāļu vairumtirgotāju
KP bargi soda mājdzīvnieku barības un zāļu vairumtirgotāju
Autors: Apollo.lv / 11. oktobris 2012, 13:58
Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu par aizliegtu vienošanos sodīt neproduktīvo mājdzīvnieku barības un zāļu vairumtirgotāju SIA «Pet Pro Service». Uzņēmumam par minimālās tālākpārdošanas cenas fiksēšanu un tirgus sadali, kas ierobežo pircēju iespējas specializētajos zooveikalos un veterinārajās klīnikās konkrēto produkciju iegādāties par zemākām cenām, piemērots sods 18 033 latu apmērā.


Kā informē KP, aizliegto vienošanos SIA «Pet Pro Service» īstenoja sešu gadu garumā, līgumos ar kopumā aptuveni 250 sadarbības partneriem nosakot minimālo cenu, par kādu tālāk zooveikalos un veterinārajās klīnikās, kā arī vairumtirdzniecībā drīkst tirgot SIA «Pet Pro Service» izplatīto neproduktīvo mājdzīvnieku barību un veterinārās zāles, raksta Apollo.lv.

Tāpat uzņēmums noteica aizliegumu mazumtirgotājiem no SIA «Pet Pro Service» iegādāto produkciju tirgot vairumtirdzniecībā, bet vairumtirgotājiem liedza tirgot ārpus Latvijas «Merial» veterinārās zāles.

Šāda rīcība ir smags konkurences tiesību pārkāpums, kas kavē uzņēmumu savstarpējo konkurenci un ierobežo patērētāju iespējas iegādāties konkrētās preces lētāk, jo tiek mākslīgi uzturēts zemākais cenu līmenis, liedzot iesaistītajiem uzņēmumiem konkurēt, piedāvājot zemāku cenu.

Līdzatbildīgi aizstāvēt savas tiesības brīvi noteikt preču cenas līdzīgās situācijās ir arī iesaistītie tirgotāji - tiem jānoraida jebkuri piedāvājumi iekļaut līgumos nosacījumus par minimālajām preču cenām, kā arī domstarpību gadījumos jāvēršas KP. Būtiski, ka situācijās, kad tirgotāji bez ierunām pakļaujas vairumtirgotāja prasībām par minimālās tālākpārdošanas cenas fiksēšanu, arī tiem var tik piemērots naudas sods par aizliegtas vienošanās īstenošanu.

Informāciju par ierobežojošajiem nosacījumiem, ko SIA «Pet Pro Service» iekļāvusi līgumos ar sadarbības partneriem, KP ieguva tirgus uzraudzības ietvaros.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Konkurences padome, Pet Pro Service

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats