02. marts, Otrdiena
Vārda dienas: Laila, Lavīze, Luīze
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » VID darba suņi lidostā atrod nedeklarētus 34 tūkstošus eiro
VID darba suņi lidostā atrod nedeklarētus 34 tūkstošus eiro
Autors: Kate Namniece, BIZNESS.LV / 21. septembris 2012, 17:08
Veicot muitas kontroles pasākumus starptautiskajā lidostā «Rīga», Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas ar darba suņiem nepilnas nedēļas laikā ir atklājuši divus skaidras naudas nedeklarēšanas gadījumus. Kopumā pasažieru bagāžā tika konstatēti 34 779 eiro skaidrā naudā, portāls «Bizness.lv» uzzināja VID. 


Ceturtdien, 19.septembrī VID muitas kinologs ar darba suni Naomi, veicot reisa no Maskavas Rīgā ieradušos pasažieru kontroli, kāda Krievijas pilsoņa rokas bagāžā konstatēja nedeklarētu skaidru naudu – 19 580 eiro un 8000 Krievijas rubļus. 

Pasažieris šķērsoja «zaļo koridoru», šādi apliecinot, ka bagāžā neatrodas preces, kas būtu jādeklarē, vai kuru pārvietošana pāri muitas robežai ir aizliegta vai ierobežota. Tā kā skaidras naudas meklēšanā apmācītais darba suns pievērsa pastiprinātu uzmanību ceļotāja somai, veikta personas bagāžas pārbaude un somā konstatēta nedeklarēta skaidra nauda vairāk kā 19 700 eiro apmērā.

Savukārt skaidras naudas meklēšanas suņa Naika pirmais atklājums bija 16.septembrī, kad ar skaidras naudas meklēšanas darba suņa palīdzību lidostā «Rīga» pārbaudīti reisa «Maskava – Rīga» pasažieri un kāda Krievijas pilsoņa bagāžā darba suns konstatēja 15 000 eiro skaidrā naudā.

Abos gadījumos personām sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par izvairīšanos no skaidras naudas deklarēšanas. Par šādu pārkāpumu draud 200 latu naudassods.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: lidosta, nauda, suņi, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats