04. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Daila, Veronika
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » RD Vienotība: Ušakovs samelojis velorikšu pārstāvjiem, jaunie noteikumi veicina korupciju
RD Vienotība: Ušakovs samelojis velorikšu pārstāvjiem, jaunie noteikumi veicina korupciju
Autors: Kate Namniece, BIZNESS.LV / 10. augusts 2012, 16:49
Partijas „Vienotība” Rīgas domes deputāti aicina RD priekšsēdētāju ieklausīties sabiedrības viedoklī, ņemt vērā Rīgas velorikšu biedrības ierosinājumus un pildīt dotos solījumus attīstīt šo nozari.


RD „Vienotība” deputāti uzskata, ka saistošajos noteikumos par pasažieru pārvadājumiem ar speciāli izgatavotiem velosipēdiem jeb velorikšām jābūt skaidri noteiktiem nosacījumiem kur un kādā laikā ar velorikšas drīkstēs pārvietoties Rīgas pilsētā. RD vadības piedāvātā noteikumu versijā lēmumu par maršrutiem pieņem Satiksmes departaments, bet tas var palielināt korupcijas risku, jo lēmuma pieņemšanu ietekmēs cilvēciskais faktors (patīk/nepatīk iesniegtais maršruts). 

Deputātiem pievienotajos dokumentos sniegta informācija, ka notikušas konsultācijas ar biedrību „Latvijas Velorikšu Asociācija”. Citkārt aktīvais un par drošību un kārtību atbildīgais deputāts Dainis Turlais (GKR) minētās asociācijas vēstules rezolūcijā norādījis: „…Es nesaskatu nepieciešamību mainīt iepriekš pieņemto noteikumu projektu”.

Lai gan dokumentos minēts, ka saistošie noteikumi izstrādāti, lai sekmētu uzņēmējdarbību un tūristu piesaisti Rīgas pilsētā, tomēr RD vadības darbi liecina par pretējo, jo aizvien apstiprināšanai tiek virzīti noteikumi, kas graus velorikšu darbību.

Arī pēc tikšanās ar velorikšu pārstāvjiem š.g. 5. jūlijā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) ziņoja, ka „Mums ir jāpalīdz šai uzņēmējdarbībai attīstīties”.

„Šī situācija parāda domes vadības kārtējo divkosīgo rīcību, brīdī, kad jautājums ir uzmanības centrā - solīt, ka viss būs kartībā, tad, izmantojot cilvēku uzticēšanos, neko nemainīt, pieņemot noteikumus negrozītus. Sliktajā gadījumā nosaucot tos par pagaidu risinājumu. Tas pārada domes vadības melīgumu, un nevelēšanos ņemt vērā sabiedrības viedokli”, savu nostāju pauž deputāts Olafs Pulks.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Dainis Turlais, Nils Ušakovs, velorikšas, Vienotība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats