02. decembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Meta, Sniedze
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Biedriņam uzrāda apsūdzību par izvairīšanos no nodokļu nomaksas
Biedriņam uzrāda apsūdzību par izvairīšanos no nodokļu nomaksas
Autors: IR.lv / 16. jūlijs 2012, 18:29
Saistībā ar izvairīšanos maksāt 11 543 latu pievienotās vērtības nodokli (PVN), ievedot Latvijā ASV nopirkto motorlaivu "Malibu Wakesetter", prokurors ir uzrādījis sākotnējo apsūdzību Latvijas bagātākajam basketbolistam, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Goldensteitas "Warriors" spēlētājam Andrim Biedriņam, vēsta aģentūra LETA.


Tās rīcībā esošā informācija liecina, ka sākotnējā apsūdzība Biedriņam uzrādīta pēc Krimināllikuma (KL) 218.panta 2.daļas – par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz 120 minimālajām mēnešalgām (24 000 latu), raksta IR.lv.

Basketbolists jau bijis prokuratūrā, kur sniedzis liecības par notikušo, vēsta portāls ''Delfi''. Pašlaik neesot vienošanās ar prokuroru par iespējamu naudas sodu vai piespiedu darbiem.

Kā informēja prokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga, kopumā šajā lietā sākotnējās apsūdzības uzrādītas trim personām, divām – pēc KL 218.panta 2.daļas, bet vienai – gan pēc KL 218.panta 2.daļas, gan arī pēc KL 217.panta 2.daļas par uzņēmumam, iestādei vai organizācijai likumos noteikto grāmatvedības dokumentu, gada pārskatu, statistikas pārskatu vai statistiskās informācijas slēpšanu vai viltošanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 80 minimālajām mēnešalgām (16 000 latu).

Lieta iepriekš atradās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijā. VID aģentūrai LETA ne apstiprināja, ne noliedza, ka aizdomas krīt tieši uz Biedriņu, taču žurnālā "Kas Jauns" savulaik tika vēstīts, ka Biedriņš ir iegādājies "Malibu Wakesetter" motorlaivu, ar kuru braukā pa Baltezeru.

VID pārkāpumu saskata tajā, ka ASV iegādātā motorlaiva Latvijā reģistrēta kā uzņēmuma pamatlīdzeklis saimnieciskās darbības nodrošināšanai, līdz ar to nodoklis nebija jāmaksā, taču reāli laivu izmantojis tikai basketbolists privātām vajadzībām. Privāti pērkot laivu, PVN būtu jāsamaksā.

Laivu nopirkušais uzņēmums, kura nosaukumu VID neatklāj, esot nodibināts ar šķietamu mērķi nodarboties ar atpūtas un sporta priekšmetu, ūdens un sauszemes transportlīdzekļu iznomāšanu, taču VID uzskata, ka jau tā dibināšanas brīdī bijis zināms, ka vienīgais iznomājamais ūdens transportlīdzeklis būs konkrētā motorlaiva un tā vienīgais lietotājs būs viena persona.

Pēc Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas "Lursoft" datiem, Biedriņam pieder 34% kapitāla 2008.gadā dibinātajā SIA "Go Big". 33% "Go Big" kapitāla pieder 1982.gadā dzimušajam Gatim Slivackim, kurš ir arī uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, un 33% īpašnieks ir 1983.gadā dzimušais Edgars Zanders.

Jau vēstīts, ka līdzīgu shēmu, reģistrējot transportlīdzekli uz firmas vārda, nesen izmantoja Saeimas deputāts Dzintars Zaķis ("Vienotība"), lai izvairītos no PVN samaksas par paša vajadzībām iegādātu auto. Viņam gan ne VID, ne prokuratūra apsūdzības nav uzrādījusi, lai arī pēc informācijas publiskošanas portālā pietiek.com Zaķis neatzina, ka būtu ko pārkāpis. Pēc tam viņam kā sods tika noteikta "publiska kaunināšana", partijas biedri Saeimas frakcijas vadītāja rīcību īsti nenosodīja.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Andris Biedriņš, jahta, pvn

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats