19. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Alnis, Andulis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » MTG varētu radoši apiet TV3 un LNT apvienošanās nosacījumus
MTG varētu radoši apiet TV3 un LNT apvienošanās nosacījumus
Autors: Apollo.lv / 6. jūlijs 2012, 15:06
Skandināvijas mediju koncerns «MTG Broadcasting AB» (MTG) pēta iespējas, kā varētu nepildīt telekanālu LNT un TV3 apvienošanās noteikumus, kurus noteica Konkurences padome (KP). Tā vēstī portāls «pietiek.com», atsaucoties uz personām, kas saistītas ar skandināvu koncernu.


Portāls vēstī, ka MTG KP nosacījumiem tik viegli piekrita, jo atsevišķi eksperti ieteikuši, kā «radoši» apiet striktos noteikumus. Vienlaikus esot izrēķināts, ka apvienošanās nosacījumu nepildīšana nesīs mazākus zaudējumus, nekā notikušā darījuma atsaukšana, raksta Apollo.lv.

Lai arī KP noteikusi vairākus striktus nosacījumus, kas nepieļauj MTG dominanci TV un reklāmu tirgū, tomēr piesaistītie eksperti varētu būt raduši vairākus veidus, kā izvairīties no neizdevīgo nosacījumu pildīšanas.

Portāls vēstī, ka, piemēram, KP pieņemtais lēmums paredz - MTG jānodrošina, ka TV3 un LNT programmas tiek izplatītas bezmaksas virszemes apraidē līdz 2013.gada 31.decembrim. Pēc būtības šis noteikums nozīmē, ka MTG ir jāturpina pildīt saistības starp «TV3 Latvia» un «Lattelecom», kā arī starp LNT un «Lattelecom» noslēgto ciparu raidīšanas līgumu, proti, apmaksāt raidīšanas pakalpojumu, ja vien «Lattelecom» pilda savas saistības un nodrošina raidīšanu.

Šīs KP prasības nepildīšanu eksperti piedāvājuši pamatot ar faktu, ka lēmuma lemjošā daļa pilnīgi precīzi nedefinē MTG pienākumus. Proti, KP lēmumā nav lietotas normatīvajos aktos paredzētās definīcijas (lēmumā minēta «bezmaksas virszemes apraide», normatīvie akti lieto «zemes apraide ciparformātā», lēmumā nav tiešas norādes uz «Lattelecom» nodrošināto apraidi, utml.). Tiesa gan, visticamāk, šāda argumentācija nespētu izturēt interpretācijas testu nevienā kompetentā institūcijā – nedz KP, nedz tiesā vai citur, jo pēc būtības, tai skaitā KP lēmuma konstatējošajā daļā, ir nepārprotami skaidrs, ko noteikums nozīmē.

Tiekot piedāvāti arī citi mehānismi. Attiecībā uz LNT apraidi kā viens no risinājumiem tiekot piedāvāts apsvērts rosināt LNT maksātnespēju, tādējādi pārtraucot pildīt ar «Lattelecom» noslēgtā līguma saistības. Taču šādai rīcībai būtu jābūt citiem nopietniem iemesliem, jo, ņemot vērā, ka MTG ir publiski kotēts uzņēmums, šāda rīcība varētu raisīt jautājumus par vadības atbildību, nodarot zaudējumus sabiedrībai.

Vēl viens MTG nevēlams apvienošanās nosacījums paredz, ka MTG veidotās programmas (TV3, 3+, TV6) netiek sasaistītas ar LNT veidotajām programmām (LNT, Kanāls2, TV5) pārdošanai maksas televīzijas operatoriem. Tas nozīmē, ka MTG nedrīkst savstarpēji «pakot» TV3 un LNT kanālus, taču esot secināts, ka MTG ir iespēja interpretēt šo noteikumu un to apiet, ja, piemēram, tiek mainīti kanālu nosaukumi.

Vēl risinājums būru piedāvāta iespēja esošos kanālus likvidēt un to vietā radīt citus kanālus ar jaunu apraides atļauju un jaunu nosaukumu.

KP lēmumā minēto nosacījumi «apiešanas» mehānisms tiekot piedāvāts arī punktam, kas nosaka LNT un TV3 redakcionālo neatkarību un paredz pienākumu uzturēt divu nacionālo TV kanālu atsevišķas un neatkarīgas ziņu redakcijas.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Konkurences padome, LNT, MTG, MTG Broadcasting AB, TV3

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats