28. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Kārlis, Spodris
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Par tīšu likuma pārkāpumu lūdz Saeimu no amata atbrīvot tiesnesi
Par tīšu likuma pārkāpumu lūdz Saeimu no amata atbrīvot tiesnesi
Autors: Apollo.lv / 29. jūnijs 2012, 17:44
Tiesnešu disciplinārkolēģija, izskatot tieslietu ministra ierosināto disciplinārlietu pret Daugavpils tiesas tiesnesi Ernestu Jokstu par tīšu likuma pārkāpumu tiesas lietas izskatīšanā, pieņēma lēmumu ierosināt tiesnesi atcelt no amata, portālu «Apollo» informēja Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece.


Vērtējot tiesneša Ernesta Joksta pieļauto pārkāpumu kriminālprocesa izskatīšanā, disciplinārkolēģija to kvalificēja kā tīšu likuma pārkāpumu tiesas lietas izskatīšanā, raksta Apollo.lv.

Tiesnesis, iztiesājis krimināllietu 2011.gada 10.novembrī, pats bija noteicis pilna sprieduma pieejamības datumu 2011.gada 24.novembrī, bet bez attaisnojošiem iemesliem to neievēroja, kā arī nepaziņoja par pilna sprieduma pieejamību citā datumā.

Kriminālprocesa dalībniekiem, neskatoties uz viņu vairākkārtējiem lūgumiem, pilnais nolēmums nav izsniegts joprojām, skaidroja Zvejniece.

Disciplinārkolēģija atzina, ka Joksts, tiesas noteiktajā termiņā neizgatavojot pilnu spriedumu, nepaziņojot kriminālprocesa dalībniekiem par attaisnojošiem iemesliem, kuru dēļ pilns tiesas nolēmums nav sastādīts noteiktajā termiņā, un pēc lietas iztiesāšanas un nolēmuma pieņemšanas līdz šī nolēmuma nodošanai izpildei vai nosūtīšanai nākamās instances tiesai, nenodrošinot tiesas nolēmuma pieejamību visām likumā paredzētajām personām, ir pārkāpis Kriminālprocesa likuma 530. panta otro un trešo daļu un 49.panta 1.punktu.

Ņemot vērā to, ka par līdzīgiem pārkāpumiem tiesnesis jau divreiz bijis saukts pie disciplināratbildības, disciplinārkolēģija, pamatojoties uz Tiesnešu disciplinārās atbildības likuma 7.panta otrās daļas 3.punktu, pieņēma lēmumu rosināt Saeimai tiesnesi atcelt no amata.

Disciplinārkolēģijas lēmumu par disciplinārsoda uzlikšanu tiesnesis septiņu dienu laikā no lēmuma saņemšanas dienas var pārsūdzēt Disciplinārtiesā.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Daugavpils, Ernests Joksts, Rasma Zvejniece, Saeima

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats