19. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Alnis, Andulis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » KP soda mājdzīvnieku barības vairumtirgotāju
KP soda mājdzīvnieku barības vairumtirgotāju
Autors: Apollo.lv / 21. jūnijs 2012, 12:55
Konkurences padome (KP) 8.jūnijā pieņēma lēmumu par aizliegtu vienošanos piemērot sodu 31 403 latu apmērā neproduktīvo mājdzīvnieku barības vairumtirgotājam SIA «Optimums».


Portāls «Apollo» KP uzzināja, ka uzņēmums 11 gadu garumā ierobežojis savu sadarbības partneru – mazumtirgotāju – iespējas noteikt zemākas cenas veikalu plauktos.

SIA «Optimums» ir viens no pieciem lielākajiem mājdzīvnieku barības vairumtirgotājiem Latvijā, kas suņu, kaķu, putnu, zivju un grauzēju barību un aksesuārus piegādā vairāk nekā 400 mazumtirdzniecības vietām. Ar mazumtirdzniecību nodarbojas arī pats SIA «Optimums».

Aizliegto vienošanos SIA «Optimums» īstenoja, līgumos ar sadarbības partneriem (gan mazumtirgotājiem, gan vairumtirgotājiem) nosakot minimālo cenu, par kādu tālāk drīkst tikt tirgota tā produkcija. Šāda rīcība ir smags konkurences tiesību pārkāpums, kas kavē uzņēmumu savstarpējo konkurenci un ierobežo patērētāju iespējas iegādāties konkrētās preces lētāk, norāda KP.

Līdzatbildīgi aizstāvēt savas tiesības brīvi noteikt preču cenas līdzīgās situācijās ir arī iesaistītie mazumtirgotāji – tiem jānoraida jebkuri piedāvājumi iekļaut līgumos nosacījumus par minimālajām preču cenām, kā arī domstarpību gadījumos jāvēršas KP.

Būtiski, ka situācijās, kad mazumtirgotāji bez ierunām pakļaujas vairumtirgotāja prasībām par minimālās tālākpārdošanas cenas fiksēšanu, arī tiem var tik piemērots naudas sods par aizliegtas vienošanās īstenošanu, uzsver Konkurences padomē.

Informāciju par ierobežojošajiem nosacījumiem SIA «Optimums» līgumos KP ieguva tirgus uzraudzības ietvaros.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Konkurences padome, Optimums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats