23. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Grieta
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Saeima risina jautājumu par partiju reklamēšanās ierobežojumiem pirms vēlēšanām
Saeima risina jautājumu par partiju reklamēšanās ierobežojumiem pirms vēlēšanām
Autors: NRA.lv / 24. maijs 2012, 12:23
Saeima šodien sākusi darbu pie jaunā Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma, kas tostarp noteiks partiju reklamēšanās ierobežojumus pirms vēlēšanām.


Topošais likumprojekts paredz, ka televīzijā politiskās reklāmas būs aizliegtas jau 30 dienas pirms vēlēšanām. Kā no Saeimas tribīnes norādīja deputāte Lolita Čigāne, tad jaunā kārtība novērsīs situācijas, kad bagātākās politiskās organizācijas iegādājas milzīgus raidlaikus un var: "mierīgi atslīgt klubkrēslā, skatoties kā pieaug reitingi."

Tāpat tiek paredzēts, ka partijas varēs izmantot 20 minūtes garu raidlaiku bezmaksas aģitācijai, kuru varēs sadalīt četros piecu minūšu sižetos.

Jaunajā likumprojektā noteikts, ka administratīvo resursu izmantošana nolūkā veikt priekšvēlēšanu aģitāciju ir aizliegta. Par administratīvo resursu izmatošanu uzskatāma valsts, pašvaldības vai uzņēmumu, kurā vairāk nekā 50% pieder valstij vai pašvaldībai, finanšu līdzekļu, kustamas un nekustamas mantas vai darbinieku izmantošana vai pakalpojumu sniegšana priekšvēlēšanu aģitācijai.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Lolita Čigāne, politiskās reklāmas, Saeima

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats