21. janvāris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Pārdošanas eksperti: Ražotāji neizmanto visas iespējas produkcijas pārdošanas apjomu palielināšanai
Pārdošanas eksperti: Ražotāji neizmanto visas iespējas produkcijas pārdošanas apjomu palielināšanai
Autors: Kate Namniece, BIZNESS.LV / 11. marts 2013, 14:45
Kā secināts pēc tirgus izpētes datu analīzes un uzņēmumu aptaujas, šobrīd ražotāji pārdošanas veicināšanai pamata izmanto tikai dažas no pieejamajām mārketinga metodēm, tādējādi neizmantojot visas iespējas savus produktus izcelt un veicināt konkurētspēju.


Pārdošanas aktivizēšanas un klientu piesaistes serviss “SuperSales” eksperti apliecinājuši, ka pašreiz ražotājiem iecienītākais, visbiežāk lietotais pārdošanas veicināšanas instruments ir cenu svārstības jeb atlaižu piešķiršana noteiktām preču grupām, konkrētos laika periodos. “Tas sniedz tūlītēju atdevi akcijas norises laikā, taču nepiešķir vērtību produktam kopumā un neatstāj pozitīvas pārdošanas sekas ilgāka termiņā,” skaidro “Super Sales” pārstāvis Jānis Āboliņš.

Kā otra biežāk izmantotā pārdošanas veicināšanas metode ir cenu svārstības, kas ir atkarīgas no pirkuma apjoma – iegādājies vairāk produktus un maksā tikai par daļu no tiem vai arī saņem apjoma atlaides. Šāda veida akcijas uzņēmums nevar īstenot īpaši bieži, jo pretējā gadījumā tas neatmaksājas. Akcija pati par sevi nes zaudējumus, taču ilgtermiņa ieguldījums ir pircēju lojalitātē – pircēji izmēģina produktu, iespējams, iegādāsies to atkārtoti.

Kā liecina veiktie tirgus pētījumi, vēl viena no efektīvām, taču līdz šim ne visai plaši izmantotām pārdošanas veicināšanas metodēm ir produktu izcelšana, jeb novietošana tirdzniecības vietās brīvi stāvošos monostendos. “Preču novietošana atsevišķi stāvošos stendos ļauj piesaistīt pircēju uzmanību, turklāt tādējādi preces iespējams izvietot pozicionāli pieejamās vietās pie veikala ieejas vai kasēm, kur produktus var brīvi apskatīt, piemēram, stāvot rindā. Tas nostrādā psiholoģiski un cilvēki labprāt izvēlas produktus, kas izceļas uz pārējo fona,” atzīmē Jānis Āboliņš.

“Preču izvietojumam veikalā nereti var būt izšķiroša vai veicinoša nozīme preces tirdzniecībā, tādēļ vēlējāmies saviem piegādātājiem ļaut saprast – kas ir tie faktori, kurus viņi var izmantot, domājot par preču piedāvājumu. Arī paši tagad daudz lielāku uzmanību pievērsīsim veikala iekārtošanā, pamatojoties uz eksperimenta rezultātiem,” atzīmē SIA “ARN” valdes priekšsēdētājs Arnolds Taukulis.

Kartona stendu ražotāja SIA “AIMAX” valdes loceklis Ruslans Semjonovs norāda: “Uzņēmumi, kuri pie mums izvēlējušies izgatavot īpaša dizaina monostendus, kas ne tikai izceļ konkrētos produktus, bet arī pievērš tam pastiprinātu uzmanību krāsu un formas dēļ, norāda, ka ieguldījumi stenda izgatavošana atmaksājas jau pāris dienu laikā. Pārdošanas apjomi palielinās un uzņēmumi izmanto šo iespēju, kamēr šādu monostendu veikalos vēl ir salīdzinoši maz.”

Kā secina “Super Sales” pārdošanas eksperti, nereti ražotāji baidās realizēt atšķirīgas pārdošanas veicināšanas akcijas, ja esošās tradicionālās cenu kampaņas ir devušas kaut nelielu atdevi īstermiņā. Lai dotu uzņēmumiem iespēju pārliecināties par monostendu efektivitāti “Super Sales” sadarbība ar Sia “Aimax” radis iespēju jaunajiem klientiem dot iespēju pirmos monostentdus izgatavot lētāk. Tādējādi uzņēmumiem ir iespēja pārliecināties, pirms veikt lielākus ieguldījumus.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Aimax, Aimax stendi, kartona iepakojums, kartona izstrādājumi, kartona kastes, kartona mēbeles, kartona stendi, Latvijas produkts, merčendaizeris, merčendaizings, monostendi, palielināt pārdošanas apjomu, papīra iepakojums, pārdošanas apjoms. pārdot vairāk, praktisks produkta iepakojums, preču stendi, produkcijas stendi, stendi izstādēm, Super Sales, veiksmīga tirdzniecība, videi draudzīgs iepakojums, vietējie ražotāji

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats