29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Protestē pret lauku attīstības speciālistu darbu vietu likvidēšanu Pierīgas pašvaldībās
Protestē pret lauku attīstības speciālistu darbu vietu likvidēšanu Pierīgas pašvaldībās
Autors: NRA.lv / 9. maijs 2012, 11:30
Ķekavas novada pašvaldība pauž neapmierinātību ar Zemkopības ministrijas lēmumu likvidēt lauku attīstības speciālistu darba vietas atsevišķās pašvaldībās, jo uzskata, ka šāda rīcība apzināti kavēs tautsaimniecības attīstību Pierīgā.


Nododot šīs dažas lauku attīstības speciālistu vietas Latgales reģiona attīstībai, netiks glābta arī situācija Latgalē. Jāpiebilst, ka Ķekavas novada pašvaldība jau ik gadus izlīdzināšanas fondā nomaksā 1,3 milj. latus, kas tiek novirzīti mazāk attīstīto reģionu attīstībai.

Šādu nostāju pašvaldība paudusi vēstulē, kas 8.maijā nosūtīta zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram un Latvijas Pašvaldības savienībai. Ķekavas novada pašvaldība ir pārliecināta, ka Ķekavas novadā ir jābūt vienam novada lauku attīstības speciālistam, jo ik mēnesi viņa konsultācijas saņem vismaz 50 cilvēku, kuri interesējās gan par vienkāršām ikdienas lietām, kas saistītas ar lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanu, reģistrēšanu, turēšanas prasībām un iespējām tiešā tirdzniecībā realizēt savu produkciju, gan par projektu pieteikumu iespējām, par pieejamiem Eiropas Savienības atbalstiem.

Mainoties paaudzēm, palielinās interese par lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares konkurētspējas uzlabošanas programmām un dzīves kvalitāti lauku apvidos, kā arī lauku ekonomikas dažādošanu. Cilvēkiem ir nepieciešamas konsultācijas, jo normatīvo aktu prasības mainās ļoti bieži un lauku darbu darītājam nav laika ik dienas izsekot līdzi izmaiņām, tāpat laukos ir ierobežota interneta pieejamība. Konsultants ir tas cilvēks, kurš informē par izmaiņām, par jaunumiem un par atskaišu iesniegšanas termiņu ievērošanu.

Ķekavas novadā atrodas Baltijā lielākā putnu fabrika, izstāžu komplekss "Rāmava", kurā notiek ikgadējās lauksaimniecības izstādes, darbojas arī vairākas šķirnes dzīvnieku audzētāju saimniecības. Visā šajā kopējā darbā ir iesaistīts arī lauku attīstības speciālists.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Ķekava, Laimdota Straujuma, Zemkopības ministrija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats