16. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Latvijas Dzelzceļa vadītājs skaidri neatklāta rakstura darījumā saņēmis 430 000 eiro
Latvijas Dzelzceļa vadītājs skaidri neatklāta rakstura darījumā saņēmis 430 000 eiro
Autors: Apollo.lv / 24. aprīlis 2012, 12:14
VAS «Latvijas Dzelzceļš» (LDZ) valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis pērn būtisku daļu finanšu līdzekļu deklarējis kā saņemtus «u.c. ienākumos». Kā vēstī portāls «pietiek.com», skaidri neatklāta rakstura darījumā Magonis no kāda ārvalstu pilsoņa «u.c. ienākumos» saņēmis 430 000 eiro.


Magonis šo ievērojamo naudas summu deklarējis kā saņemtu no ārvalstu pilsoņa Ilkomjona Ahmadjonova, turklāt šī summa ievērojami pārsniedz uzņēmumā saņemto gada atalgojumu – 39,6 tūkstošus latu, raksta portāls.

No Magoņa 2010. un 2011.gada deklarācijām var noprast, ka runa, visticamākais, ir par 2010. gadā izsniegta aizdevuma atgūšanu. Tad Magonis bija deklarējis kādai nezināmai fiziskai personai aizdotus 433 000 eiro, kuru vietā nu viņš varētu būt atguvis par trim tūkstošiem eiro mazāk, raksta Apollo.lv.

Portāls vēstī, ka jau tradicionāli Magoņa amatpersonas deklarācija uzdod arī citas mīklas. Ienākumu sadaļā viņš reizē ar algu, 430 000 eiro «u.c. ienākumiem», 20 972 eiro «parāda atgriešanu» no Helēnas Bibikas un 18 507 eiro «parāda atgriešanu» no SIA Hanza kuģu aģentūra (kuras vienīgais īpašnieks saskaņā ar «Lursoft» datiem ir pats Magonis) citus būtiskus ienākumus neuzrāda.

Savukārt veikto darījumu sadaļā Magonis līdztekus šīm trim «aizdevuma atgriešanām» norādījis arī kādu «pamatsummas atgriešanu» 266 700 eiro apmērā.

Deklarācijas ienākumu sadaļā šāda summa nav atrodama, taču iespējams, ka Magonis ar «atgriešanu» deklarācijā norādījis kā finanšu līdzekļu izmaksu viņam, tā arī paša veiktas izmaksas: LDZ vadītāja oficiālās parādsaistības gada laikā samazinājušās no 497,6 līdz 230,9 tūkstošiem eiro, un starpība atbilst norādītajai «atgrieztajai pamatsummai».

Magonis portālam nevēlējās sniegt nekādus komentārus saistībā ar savu amatpersonas deklarāciju. Tāpat viņš nevēlējās atbildēt, kāda darījuma ietvaros saņēmis 430 000 eiro un kādas attiecības viņu saista ar šo ārvalstu pilsoni.

Savukārt no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pirmdien netika saņemtas atbildes uz jautājumu, kā VID rīkojas gadījumā, ja augsta valsts amatpersona deklarācijā pie ienākumiem norāda ļoti iespaidīgu summu, kas gūta no kāda ārvalstu pilsoņa, un kā ienākumu veidu min «u.c. ienākumi», - vai VID šādu skaidrojumu uzskata par pietiekamu vai veic kādas papildu pārbaudes un pieprasa paskaidrojumus.

Portāls arī atgādina, ka LDZ vadītājs līdz šim nav varējis sūdzēties par VID un arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izpratnes vai iecietības trūkumu.

Jau iepriekš LDz vadītājs sistemātiski nebija uzskatījis par nepieciešamu deklarēt visus veiktos lielos darījumus.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Hanza kuģu aģentūra, Latvijas Dzelzceļš, Uģis Magonis, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats