18. janvāris, Otrdiena
Vārda dienas: Antis, Antons
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Kooperatīvā Latraps KP un policija veic kratīšanu
Kooperatīvā Latraps KP un policija veic kratīšanu
Autors: Apollo.lv / 11. aprīlis 2012, 17:55
Trešdien graudkopības kooperatīva «Latraps» telpās ieradās Konkurences padomes (KP) pārstāvji un kopā ar policiju veica kratīšanu, liecina biznesa portāla «Nozare.lv» rīcībā esošā informācija.


«Patlaban Konkurences padome kopā ar policiju ieradusies «Latraps» kooperatīvā, kur notiek seminārs 700 dalībniekiem, un tiek veikta kratīšana. Cilvēki pat netiek laisti ārā no telpām. Tas ir šokējoši, ņemot vērā, ka Konkurences padome plāta rokas, ka neko nevarot darīt, ka tiek tirgota dāņu gaļa par dempinga cenām, bet tagad tiek traucēts darbs vienā no veiksmīgākajiem uzņēmumiem,» sacīja «Nozare.lv» informācijas avots.

KP pārstāvji uz «Nozare.lv» jautājumu norādīja, ka šo informāciju «nevar ne apstiprināt, ne noliegt».

KP un policijas veiktā kratīšana graudkopības kooperatīva «Latraps» telpās saistīta ar kādas augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanas kompānijas darbību, biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja kooperatīva «Latraps» izpilddirektors Edgars Ruža.

«Kratīšana notika korekti, tās laikā tika pārbaudīti datori, dokumenti, kā arī atsevišķi dokumenti tika nokopēti. Informācijas par kratīšanas iemesliem nav daudz, tomēr, cik noprotam, tā saistīta ar Latvijas augu aizsardzības līdzekļu ražotāju un tirgotāju asociāciju LAALRUTA. Tiek pārbaudīts, vai starp augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanas kompānijām nepastāv vienošanās par cenām. Tā ir sagadīšanās, ka pārbaude ieradās tieši «Latrapā», kur šodien kooperatīva biedriem tiek organizēts seminārs par jaunumiem nozarē,» sacīja Ruža.

«Jau iepriekš man bijušas sarunas ar toreizējo Konkurences padomes vadītāju Ievu Jaunzemi, kad viņa konsultējās ar mani par situāciju graudu iepirkumu jomā. Šī kratīšana nav saistīta ar graudu nozari, bet gan ar aizsardzības līdzekļu jomu, kur valda ārkārtīgi izteikta konkurence, kad kompānijas cita citai gatavas «mesties pie rīkles»,» atzina kooperatīva vadītājs.

Viņš arī norādīja, ka semināra dalībnieku skaits nav 700, kā iepriekš tika norādīts, bet apmēram 100 zemnieku, raksta Apollo.lv.

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» norādīja KP pārstāve Inita Kabanova, padome ir veikusi inspekciju «Latrapā», tomēr šādas pārbaudes veikšana nedrīkst kalpot par iemeslu, lai pāragri secinātu, ka pārbaudītais uzņēmums pārkāpis konkurences noteikumus.

«Konkurences padome ar savu klātbūtni nekādā veidā netiecas ierobežot uzņēmumu darbību un pauž nožēlu, ja pārbaude sagādājusi kādas neērtības. Tās veiktās pārbaudes laikā cilvēki netika aizturēti,» sacīja Kabanova.

Pēc viņas teiktā, KP mērķis ir nodrošināt iespēju katram tirgus dalībniekam veikt ekonomisko darbību brīvas un godīgas konkurences apstākļos, kā arī veicināt konkurences attīstību visos tautsaimniecības sektoros sabiedrības interesēs. Attiecīgi pārbaudes tiek veiktas, lai nodrošinātu iespēju vērsties pret šķēršļiem brīvai un godīgai konkurencei.

«Latraps» dibināta 2000.gada 22.aprīlī un patlaban apvieno 624 zemniekus. No tiem 354 zemnieki ir no Zemgales reģiona, 109 - no Latgales reģiona, 72 - no Kurzemes, 37 - no Vidzemes un 52 zemnieki - no Rīgas apkaimes.

«Latraps» biedru saimniecību lielums ir no 20 līdz 4000 hektāru, vidējais vienas saimniecības lielums - ap 360 hektāriem.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) sarunā Latvijas Radio sacīja, ka nezina par KP rīcības iemesliem.

«Valdība nenosaka, kādi lēmumi KP jāpieņem,» sacīja premjers.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Edgars Ruža, Konkurences padome, Latraps

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats