15. jūnijs, Otrdiena
Vārda dienas: Baņuta, Vilija, Vits
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Mākslas muzeju piedāvā rekonstruēt par gandrīz 23 miljoniem latu
Mākslas muzeju piedāvā rekonstruēt par gandrīz 23 miljoniem latu
Autors: IR.lv / 3. aprīlis 2012, 9:36
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rekonstrukcijas izmaksas sasniegs gandrīz 23 miljonus latu, liecina Rīgas domes Īpašuma departamentā pirmdien pēcpusdienā saņemtā Lietuvas arhitektu biroja "ProcessOffice" kontroltāme.


"Īpašuma departaments kā pasūtītājs to nevar pieņemt. Šāda attieksme gan no Lietuvas ģenerāluzņēmēju puses, gan Latvijas apakšuzņēmēju puses saistībā ar tik lielu projektu ir absolūti nepieņemama," aģentūrai LETA teica departamenta direktors Oļegs Burovs.

"Lai gan metu konkursa profesionālā žūrija vienprātīgi atzina Lietuvas arhitektu biroju "Processoffice" par uzvarētājiem, ir jāapzinās savas spējas un kapacitāte. Ar skaistas vīzijas iesniegšanu ir par maz, lai sagatavotu šāda apmēra projektu," uzsvēra departamenta direktors, norādot, ka 23 miljoni ir pārāk liela summa,raksta IR.LV.

Burovs uzsvēra, ka lielākā daļa atbildības par projekta kavēšanos ir jāuzņemas latviešu uzņēmējiem - SIA "Būve un forma" -, kas kā apakšuzņēmēji strādāja tieši pie tāmēšanas. Tikmēr pret Lietuvas arhitektiem vērstās soda sankcijas uz šodienu veido 28 700 latu.

"Būve un forma" izstrādātā tāme ir divreiz dārgāka, nekā sākotnēji metu konkursā par LNMM rekonstrukciju un restaurāciju prezentējusi Lietuvas arhitektu žūrija, kas prognozēja, ka projekta summa būs 12 miljoni latu. Gatavojot tehnisko projektu, arhitekti informēja Īpašuma departamentu, ka kopējās izmaksas būs aptuveni 17 miljoni latu, bet vēl pagājušās nedēļas sākumā tika solīts, ka tās nepārsniegs 18 miljonus latu. "Iesniegtā tāme rāda pavisam ko citu," sašuta Burovs.

Īpašuma departaments ir nolēmis saņemto kontroltāmi nodot izvērtēšanai Latvijas Būvinženieru savienības speciālistiem.

Pēc pagājušajā nedēļā notikušās tikšanās ar Lietuvas arhitektu biroja pārstāvjiem "Processoffice", kā arī būvprojekta un daļējas tāmes saņemšanas Īpašuma departaments bija pārliecināts, ka būvniecības iepirkuma konkursu varēs izsludināt līdz Lieldienām.

"Tikai šodien Īpašuma departaments kā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rekonstrukcijas un restaurācijas pasūtītājs ir saņēmis no Lietuvas arhitektu biroja pārstāvjiem "Processoffice" pagājušajā nedēļā solīto būvprojekta kontroltāmi. Diemžēl atlikušie desmit procenti kontroltāmes tā arī pagājušajā nedēļā netika iesniegti," norādīja Burovs.

Izskatot iesniegtos dokumentus, departamenta speciālisti secināja, ka trūkst ne tikai sadaļas par ēkas klimata kontroli, bet vēl vairāku būtisku sadaļu - par ārējiem ūdens un kanalizācijas tīkliem.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: arhitektu birojs "ProcessOffice", Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, rekonstrukcija, Rīgas dome

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats