16. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Sākumdeklarēšanos skaidro aktīvāk
Sākumdeklarēšanos skaidro aktīvāk
Autors: Antra Gabre / NRA.lv / 21. marts 2012, 12:03
Pagaidām iesniegtās nulles deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) sīkāk pārbaudītas vēl netiek, pirmos datus varētu apkopot aprīļa beigās. Pašlaik iesniegto deklarāciju skaits ir neliels, kaut arī tādas būtu jāiesniedz apmēram 120 000 iedzīvotāju.


VID nonākušas vairāk nekā 2000 deklarāciju, bet to saturu vēl nevērtē. Tāpēc nav zināms, vai un kādas kļūdas visbiežāk pieļāvuši savu ienākumu deklarētāji un vai viņi nav mēģinājuši slēpt patieso mantisko stāvokli. Līdz šim, izvērtējot deklarācijas tikai pēc to noformējuma, visbiežāk konstatēts, ka iedzīvotāji tās nosūtījuši, neizmantojot drošo elektronisko parakstu. Tādā gadījumā viņi tiek informēti par citām iespējām, kā deklarācija nosūtāma, lai to sāktu izvērtēt, raksta NRA.lv.

Lai konsultētu un palīdzētu tikt galā ar neskaidrībām, aizpildot deklarāciju, VID rīko seminārus. Kopš marta tie tiek organizēti arī pēc pulksten 17, lai informācija būtu pieejama iespējami vairāk cilvēkiem. VID nav informācijas, vai iedzīvotāji nulles deklarācijas aizpildīšanai meklē palīdzību nodokļu konsultantu firmās. Toties SEB banka jau ir pavēstījusi, ka saviem vairāk nekā 25 000 klientu, kam būtu jāiesniedz nulles deklarācija, ir sagatavojusi finanšu pārskatus, informē ziņu aģentūra LETA. VID šo kredītiestādes iniciatīvu vērtē pozitīvi. Zinot, ka kredīts jāmaksā ilgus gadus, ne visi cilvēki akurāti seko līdzi atmaksas grafikam un uzreiz zina atlikušo kredīta summu. Bankas piedāvājums ļauj justies drošāk, ka sagatavotais finanšu pārskats nebūs kļūdains, jo VID sagaida nulles deklarāciju arī tad, ja cilvēks ņēmis kredītu un atlikušās kredītsaistības pārsniedz 10 000 latu.

Šā gada Notāru dienās interese par sākumdeklarēšanos bijusi liela un sniegtas vairāk nekā 4000 konsultācijas. «Joprojām ļoti daudziem cilvēkiem visā Latvijā nav skaidri vairāki šā likuma aspekti,» norāda Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Jakušenoka.

Finanšu ministrijā uzskata, ka likums uzrakstīts tik saprotami, cik vien iespējams, bet cilvēku daudzie jautājumi liecina par nespēju vai bailēm vispārināt un cilvēciski saprotamu vēlēšanos saņemt skaidrojumu konkrēti savai problēmai.

Tagad to ir iespējams izdarīt VID rīkotajos semināros – vispirms tiek sniegta vispārēja informācija un vēlāk katrs var konsultēties par privāto situāciju. Aktuālā informācija par VID bezmaksas semināriem pieejama VID mājaslapā, sadaļā Semināri nodokļu maksātājiem. Visbiežāk iedzīvotāji interesējas par skaidras un bezskaidras naudas uzkrājumu uzrādīšanu mantiskā stāvokļa deklarācijā, aizdevumu – aizņēmumu darījumu uzrādīšanu, kā arī par vispārīga rakstura jautājumiem, informē VID.

VID ir sācis sadarbību ar Latvijas pašvaldībām un nosūtīja tām informāciju ar lūgumu informāciju par mantiskā stāvokļa deklarēšanu iespēju robežās izvietot arī pašvaldību portālos. Sākumdeklarēšanas likums attiecas arī uz ārzemēs dzīvojošajiem. Tāpēc, lai informētu ārvalstīs dzīvojošos Latvijas rezidentus, VID nosūtījis informāciju Ārlietu ministrijas Konsulārajam departamentam, kā arī sniedzis informāciju specializētajiem latviešu plašsaziņas līdzekļiem ārvalstīs, piemēram, Anglijā, Amerikas Savienotajās Valstīs.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: sākumdeklarēšanās, Sandra Jakušenoka, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats