19. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Alnis, Andulis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » KP «Maximai» uzliek 25 000 latu sodu
KP «Maximai» uzliek 25 000 latu sodu
Autors: Apollo.lv / 15. februāris 2012, 13:01
Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu, ar kuru konstatēja, ka SIA «Maxima Latvija» pārkāpusi vienošanās aizliegumu, deviņos līgumos ar tirdzniecības centru telpu iznomātājiem, iekļaujot liegumu iznomāt telpas citiem uzņēmumiem bez «Maxima Latvija» atļaujas.


Kā portālu «Apollo» informēja KP, uzņēmumam piemērots sods 25 000 latu apmērā.

Vienošanās par darbībām vai bezdarbību, kuras dēļ tiek apgrūtināta potenciāla tirgus dalībnieka iekļūšana kādā konkrētajā tirgū, ir aizliegtas ar Konkurences likumu, uzsver KP.

Paturot tiesības lemt par citu konkrētā tirdzniecības centra platību iznomāšanu, SIA «Maxima Latvija» varētu ne vien ierobežot potenciālos nomniekus, bet arī nepamatoti ierobežot iznomātāja tiesības brīvi pārvaldīt savu uzņēmējdarbību.

Sākotnēji uzņēmumam piemēroto naudas sodu ļāva samazināt tas, ka, lai arī līgumos bija iekļauti ierobežojošie nosacījumi, tie netika reāli piemēroti. Tika ņemts vērā arī fakts, ka uzņēmums pēc savas iniciatīvas, veicot grozījumus pārkāpumu saturošajos līgumos, pārkāpumu pārtrauca un izmeklēšanas laikā pēc savas iniciatīvas sniedza KP pilnīgu un patiesu informāciju, kas bija būtiska lietas izskatīšanai.

Informāciju par telpu iznomātājus ierobežojošajiem līgumiem KP ieguva tirgus uzraudzības laikā. Tirdzniecības centru telpu nomas tirgus uzraudzība tika uzsākta pēc tam, kad pērnā gada pavasarī KP konstatēja līdzīgu aizliegtu vienošanos starp «Rimi» grupas uzņēmumiem un tirdzniecības centru telpu īpašniekiem – tās rezultātā telpu iznomātājs atteica iznomāt telpas SIA «Daudznozaru kompānija «Daugava»».

Toreiz KP uzsvēra, ka, liedzot specializētajiem pārtikas veikaliem uzsākt darbību tirdzniecības centros, tiek ierobežota to attīstība. Vienlaikus būtiski tiek palielināta ražotāju atkarība no mazumtirdzniecības lielveikaliem, jo tiem tiek liegta iespēja veidot efektīvu – pietiekoši lielu, ātri un ērti sasniedzamu – alternatīvu izplatīšanas kanālu, veidojot savu specializēto veikalu ķēdi.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Konkurences padome, Maxima Latvija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats