15. jūnijs, Otrdiena
Vārda dienas: Baņuta, Vilija, Vits
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Rīgas satiksme šogad plāno strādāt ar mazāku budžeta deficītu
Rīgas satiksme šogad plāno strādāt ar mazāku budžeta deficītu
Autors: BNA / 13. februāris 2012, 18:07
Otrdien, 14. februārī Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja skatīs Rīgas satiksmes šī gada plānotos budžeta rādītājus.


Rīgas domes finansējums uzņēmumam šogad plānots 47,5 miljonu latu apjomā, tomēr par nepieciešamajām papildus dotācijām Rīgas dome vēl lems šī gada pavasara un rudens pašvaldības budžeta grozījumu ietvaros. Jau pagājušā gada rudenī bija nolemts, ka dotācija Rīgas satiksmei tiks pārskatīta vairākas reizes gadā un pielāgota konkrētajai situācijai.

Uzņēmuma budžets sakarā ar valsts nepietiekamo finansējumu jau 2010. gadā tika samazināts par 6,2 miljoniem latu, ko pilnībā nebija iespējams segt arī no Rīgas domes budžeta. Tādēļ uzņēmums gadu beidza ar apmēram 2 miljonu latu lieliem zaudējumiem. Šī paša iemesla dēļ pagājušajā gadā Rīgas satiksmes zaudējumi sastādīja jau apmēram 3 miljonus latu.

Rīgas satiksme pilda Rīgas domes pasūtījumu nodrošināt pilsētā sabiedriskā transporta pakalpojumu. 2012. gadā pašvaldība uzdevusi nodrošināt pakalpojumu līdzšinējā apjomā, nepaaugstinot braukšanas cenas, savukārt tehnisko resursu, piemēram, degvielas cenas, pēdējo gadu laikā ir strauji augušas, tāpat ir samazināts to klientu skaits, kuri par braukšanu maksā pilnu biļetes cenu. Lai nodrošinātu Rīgas domes pasūtījumu, uzņēmums izstrādājis budžetu, kurš ir viens no vismazākajiem pēdējo gadu laikā, taču vienlaikus tajā iestrādāta pozīcija – deficīts. Rīgas satiksme pēdējo gadu laikā ir veikusi visaptverošu optimizāciju un samazinājusi izdevumus par vairākiem miljoniem latu. Uzņēmuma administratīvie izdevumi tika samazināti pēc uzņēmuma restrukturizācijas 2010.gada novembrī, ietaupot apmēram 1,2 miljonus latu.

Rīgas satiksme šogad plāno strādāt ar vairāk nekā 87 miljonu latu apgrozījumu. 2012. gadā plānots pārvadāt 140,5 miljonus pasažieru.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: budžets, Rīgas dome, Rīgas Satiksme

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats