15. jūnijs, Otrdiena
Vārda dienas: Baņuta, Vilija, Vits
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Rīgas domes Satiksmes departamentu pamet tā vadītājs
Rīgas domes Satiksmes departamentu pamet tā vadītājs
Autors: Antra Gabre / NRA.lv / 9. februāris 2012, 12:50
Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora Edgara Stroda atlūgums izraisījis interesi, kurš nāks viņa vietā. Uz šo vakanci tiks rīkots konkurss, apgalvo Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks.


Atlūgumā Rīgas mēram E. Strods norādījis, ka amatu vēlas atstāt tāpēc, ka pāriet strādāt uz pašvaldības uzņēmumu Rīgas ūdens (RŪ).

E. Strodam šodien ir pēdējā darba diena departamentā. No rītdienas viņš darbosies RŪ valdē. V. Baraņņiks Neatkarīgajai vakar sacīja, ka pašlaik nav zināms, kurš būs departamenta direktora pienākumu izpildītājs, kaut arī rīt viņam vajadzētu pārņemt vadības grožus. Spriežot pēc formālā amatu sadalījuma, departamenta direktoram nav vietnieka. V. Baraņņiks arī precīzi nezināja, kad tiks rīkots konkurss uz šo amatu, bet piebilda, ka garumā nevilkšot, jo amats ir ļoti svarīgs pilsētai.

E. Strods par Satiksmes departamenta direktoru kļuva 2008. gada vasarā, kad pensijā devās viņa ilggadējais priekštecis, par nemirstīgo Kaščeju dēvētais Ivars Zarumba. E. Strods bija viņa vietnieks kopš 2000. gada un tolaik direktora amatā tika iecelts bez atklāta konkursa rīkošanas. Savas darbības laikā viņš netika izpelnījies ne asu kritiku, ne būtiskus aizrādījumus.

Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Ķēdže aicinājusi vērsties Rīgas domē, lai saņemtu komentārus par E. Stroda aiziešanas iemesliem, savukārt V. Baraņņiks Neatkarīgajai apgalvoja, ka viņam par tiem neesot zināms.

RŪ valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa ir informējusi, ka uzņēmumā tiek paplašināts valdes locekļu skaits, tas tika nolemts 6. februārī. Turpmāk valdē strādās pieci cilvēki. Iespējams, valdes sastāvu tiešām bija nepieciešams paplašināt, bet, iespējams, šobrīd to izdarīja, lai E. Strodam nodrošinātu vietu. Iespējams, sakrita abi šie faktori. Protams, darbs RŪ valdē ir krietni mierīgāks un mazāk atbildīgs nekā Satiksmes departamentā. Tomēr E. Strodu RŪ vēlas redzēt viņa profesionalitātes dēļ, Neatkarīgajai apgalvoja kāds uzņēmuma darbinieks, kurš nu jau tikpat kā bijušo pilsētas satiksmes šefu raksturoja kā zinošu, reāli domājošu un racionālu speciālistu.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Edgars Strods, Rīgas dome, Rīgas ūdens, Vadims Baraņņiks

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats