02. decembris, Sestdiena
Vārda dienas: Meta, Sniedze
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Laikraksts: tiesa apķīlājusi valstij piederošos 47,2% "airBaltic" akciju
Laikraksts: tiesa apķīlājusi valstij piederošos 47,2% "airBaltic" akciju
Autors: IR.lv / 27. janvāris 2012, 9:30
Ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu apķīlātas valstij piederošās 224 453 jeb 47,2% Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" akcijas, piektdien vēsta laikraksts "Dienas Bizness".


Laikraksts informē, ka apķīlātas tās lidsabiedrības vārda akcijas, kuras agrāk piederēja privātajam akcionāram "Baltijas Aviācijas sistēmas" (BAS). Šāds lēmums pieņemts saistībā ar Rīgas apgabaltiesā iesniegto BAS prasību pret maksātnespējīgo "Latvijas krājbanku", Lietuvas banku "Snoras" un Latvijas Satiksmes ministriju par darījumu atzīšanu par spēkā neesošiem, īpašuma tiesību atzīšanu, valdījuma nodibināšanu un komercķīlas izlietošanas paziņojuma atzīšanu par spēkā neesošu, kurā ietverts arī pieteikums par prasības nodrošināšanu, ziņo BNS.

To, ka Uzņēmumu reģistrs ir saņēmis attiecīgu iesniegumu par "airBaltic" 224 453 akciju apķīlājumu un arī veicis visas attiecīgās darbības, laikrakstam apstiprinājis arī Uzņēmumu reģistra galvenais valsts notārs Ringolds Balodis.

Pēc laikraksta ziņotā, BAS uzskata, ka finanšu ķīlas līgumi nav spēkā, jo to noslēgšanas brīdī "airBaltic" akcijas bija slēgtas emisijas akcijas ar atsavināšanas ierobežojumiem. Tāpēc tās neesot uzskatāmas par finanšu instrumentiem, neatradās publiskā apgrozībā un nevarēja būt par komercķīlas priekšmetu, nevarot arī ieķīlāt pēc citu ķīlas veidu noteikumiem. Satiksmes ministrijai bijis zināms par akciju atsavināšanas ierobežojumiem un tādējādi, pēc BAS paustā, to nevar uzskatīt par labticīgu ieguvēju. Vēl vairāk - 2011. gada 22.decembrī notikušajā "airBaltic" akcionāru sapulcē, izdarīti grozījumi statūtos, svītrojot nosacījumu par akcionāru pirmpirkuma tiesībām. Tāpēc, pēc BAS paustā, ir nepieciešams attiecīgs akciju apķīlājums, jo citādāk Latvijas valstij nebūs šķēršļu tiesvedības laikā akcijas pārdot jebkurai personai. Vēl jo vairāk, ja publiskajā telpā parādījusies informācija, ka Latvijas valdība vedot sarunas ar Ķīnas aviosabiedrību "Hainan Airlines" par "airBaltic" akciju pārdošanu, raksta IR.LV.

Jau ziņots, ka Satiksmes ministrija 2011.gada 30.novembrī iegādājās BAS piederošos 47,2% "airBaltic" akciju un tādējādi valsts kļuva par 99,8% "airBaltic" akciju īpašnieci.

"airBaltic" dibināts 1995.gadā, tā lielākie akcionāri līdz šim bija Latvijas valsts ar 52,6% akciju un "BAS ar 47,2% akciju, kas tās 2009.gada sākumā iegādājās no SAS. BAS 50% kapitāldaļu pieder bijušajam "airBaltic " prezidentam un izpilddirektoram Bertoltam Flikam, bet vēl 50% - Bahamu salās reģistrētai kompānijai "Taurus Asset Management Fund Limited".


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: airBaltic

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats