26. janvāris, Otrdiena
Vārda dienas: Agneta, Agnis, Ansis
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » Dombrovskis kritizē regulējumu, ka naudas īpašniekiem jāpierāda tās legāla izcelsme
Dombrovskis kritizē regulējumu, ka naudas īpašniekiem jāpierāda tās legāla izcelsme
Autors: bizness.lv / 25. novembris 2020, 12:00
Šobrīd pietiek vien ar aizdomām, lai pasludinātu naudu par noziedzīgi iegūtu, intervijā Neatkarīgajai pauda Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

“Jāatceras, ka Latvijā mēs paši izveidojām finanšu pakalpojumu eksporta nozari, mēs cītīgi strādājām, lai pārliecinātu nerezidentus uzticēties mūsu valstij, lai viņi šeit glabātu savu naudu. Bet tad no “ārēju spēku” puses tika pateikts, ka šis bizness jāpārtrauc. Bet tādā gadījumā, manuprāt, tā nauda, kura ir iestrēgusi Latvijā, būtu jāatdod tās īpašniekiem. Protams, izņemot gadījumus, kad tā tiešām ir noziedzīgi iegūta un tam ir attiecīgi pierādījumi. Tad pašiem jāizmeklē un jāpierāda, protams,” pauda Dombrovskis.

Pēc viņa sacītā, tā vietā ir izveidots mehānisms, kuru nevar saukt par tiesisku: “Tiek pieņemts, ka ar aizdomām vien pietiek, lai pasludinātu naudu par noziedzīgi iegūtu, un tad naudas īpašniekiem jāpierāda tās legāla izcelsme. Tā ir ekspropriācija, kas atbilst boļševiku rīcībai 1917. gadā. Šāda rīcība nav pieņemama!”

Dombrovskis uzsvēra, ka ar to tiek grauta uzticība mūsu valstij, tās finanšu sistēmai: “Iespējams, uzticība ir sagrauta jau vairākiem gadu desmitiem uz priekšu.”

Kā zināms, gan Latvijas Bankas prezidents, gan premjers atzinuši, ka bankas un uzraugošās institūcijas cīņā ar “netīro naudu” ir iebraukušas otrā grāvī un pašlaik nevis ķer blēžus, bet apgrūtina dzīvi arī godīgiem uzņēmējiem.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats