03. oktobris, Otrdiena
Vārda dienas: Elza, Ilizana
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » Valdībai jāfokusējas uz to, kā vairāk nopelnīt, nevis pārdalīt esošo budžetu
Valdībai jāfokusējas uz to, kā vairāk nopelnīt, nevis pārdalīt esošo budžetu
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 27. februāris 2019, 12:52
Latvijai vajadzētu sākt saimniekot ar nulles deficīta budžetu, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.

Pēc viņa sacītā, valdībai jāfokusējas uz to, kā vairāk nopelnīt, nevis pārdalīt esošo budžetu. “Ir jāmaina domāšanas veids, jāpāriet no pārdales ekonomikas uz radošo ekonomiku,” izteicās Rostovskis.

Saistībā ar budžeta veidošanu uzņēmējus uztrauc politiķu domāšanas vektors par to, kā pārdalīt pieejamo naudu, jo publiskajā telpā izskan runas, ka “naudas nav skolotājiem, naudas trūkst ārstiem, naudas trūkst policistiem”. Taču tā vieta, lai domātu par ekonomikas izaugsmi, tiek domāts par to, kā pārdalīt esošo.

“Politiķiem vajadzētu vairāk fokusēties uz to, kā nopelnīt vairāk, valstij vajag vairāk uzņēmēju, un, iespējams, ja esošajiem uzņēmējiem netraucētu kaut kādas niansēs, viņi varētu radīt vairāk darbavietu, maksāt vairāk nodokļu,” uzskata LTRK prezidents.

“Lai Latvija būtu pievilcīga investīcijām, jāpanāk, ka kopējais nodokļu slogs būtu tāds pats vai ideālā variantā pat mazāks nekā reģiona valstīs, jāsakārto tiesiskā vide. [..] Ja politiķi tā vietā, lai strīdētos un kašķētos par nebūtiskām lietām, izveidotu labāku biznesa vidi, būtu vairāk investīciju un ekonomika augtu,” sacīja Rostovskis.

“Naudas pasaulē ir daudz, nauda nevis jādzen projām, bet jāaicina iekšā,” piebilda Rostovskis.

Jau vēstīts, ka 29. janvārī valdība apstiprināja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotu vidēja termiņa budžeta ietvara 2019., 2020. un 2021. gadam un valsts budžeta likumprojekta 2019. gadam sagatavošanas grafiku.Diskusija par rakstu (3)

Atslēgvārdi: Latvijas Radio LTRK Aigars Rostovskis deficīta

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats