25. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Anšlavs, Junora
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » Baltijas 50 lielāko uzņēmumu topā iekļuvušas septiņas kompānijas no Latvijas
Baltijas 50 lielāko uzņēmumu topā iekļuvušas septiņas kompānijas no Latvijas
Autors: bizness.lv / 17. oktobris 2018, 15:10
Starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja “Coface” veidotajā Baltijas valstu 50 lielāko uzņēmumu topā Latviju pārstāv septiņi uzņēmumi, kas ir par trim mazāk nekā pērn. No Lietuvas topā iekļuvuši 28, bet no Igaunijas 15 uzņēmumi.


IT produktu un risinājumu izplatītājs "ELKO Grupa" ieņem augstāko pozīciju Latvijas uzņēmumu vidū - 5. vietu, un tas ir kāpums topā par divdesmit trim vietām, salīdzinot ar gadu iepriekš. Baltijas vadošo uzņēmumu topā Latviju pārstāv arī „Latvenergo“, “Uralchem Trading“, "Rimi Latvia", “Maxima Latvija“, “Orlen Latvija” un “Circle K Latvia”. Topa pirmo trijnieku ieņem Lietuvas uzņēmumi "Orlen Lietuva", "Vilniaus Prekyba" un "Maxima Grupe”. No Igaunijas uzņēmumiem visaugstāk ierindojas “Tallink Grupp” (7. vieta).

Reģiona ekonomisko izaugsmi apstiprina arī vadošo uzņēmumu rezultāti aizvadītajā gadā. Kopumā 2017. gadā lielāko Latvijas uzņēmumu apgrozījums palielinājās par 6,8 % (salīdzinājumam - gadu iepriekš tas saruka par 8,8 %). Lietuvas vadošo uzņēmumu kopējais apgrozījums kāpis par 11,8 %, bet Igaunijas - pieaudzis par 6 %. Latvijas vadošo uzņēmumu peļņa aizvadītajā gadā pērn vairāk nekā dubultojās, sasniedzot 457 miljonus eiro.

“Aizvadītajā gadā Baltijas valstu izaugsmi veicināja ārējais pieprasījums, un visās trīs valstīs būtiski palielinājās eksporta apjomi. Tas saistāms gan ar pieprasījuma kāpumu no Krievijas, kura joprojām ir būtisks tirdzniecības partneris Baltijas valstīm, kā arī augošo pieprasījumu no citām valstīm, pateicoties globālās tirdzniecības izaugsmei. Galvenais ekonomiskās izaugsmes dzinulis pērn bija iekšzemes pieprasījums, ko veicināja augošais mājsaimniecību patēriņš un investīciju atjaunošanās,” atzīmē “Coface Baltics” vadītājs Mantvīds Štareika.
Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats