28. jūlijs, Trešdiena
Vārda dienas: Cecīlija, Cilda
Sākuma lapa » Finanšu tirgus » Ķīna: Vašingtonas ieviestie muitas tarifi rada kaitējumu arī ASV kompānijām
Ķīna: Vašingtonas ieviestie muitas tarifi rada kaitējumu arī ASV kompānijām
Autors: Anete Jansone, Labdien.lv / 3. augusts 2018, 10:41
Ķīnas Tautas Republikas ārlietu ministrs Vangs Ji aicinājis ASV risināt abu valstu savstarpējās tirdzniecības problēmas, brīdinot, ka no tirdzniecības ierobežojumiem cieš arī paši amerikāņi.


Kā zināms, 6. jūnijā spēkā stājas ASV muitas tarifi Ķīnas importa precēm. ASV piemērojusi jaunus tarifus aptuveni 34 miljardu ASV dolāru apmērā, kas darīts, lai sodītu Ķīnu par tās īstenoto intelektuālā īpašuma un tehnoloģiju zādzību.

Tramps iepriekš izteicās, ka apsver vēl papildu 10% tarifu piemērošanu Ķīnas importa precēm 200 miljardu dolāru vērtībā, tacu, kā liecina ASV mediju rīcībā esošā informācija, tagad tiek apsvērti tikai 25% tarifi.

Ķīna aicinājusi Vašingtonu risināt šīs problēmas, norādot – Trampa lēmums par ierobežojumiem rada tiešu kaitējumu arī ASV kompānijām.

Pēc viņa sacītā, sešdesmit procentus Ķīnas eksporta uz ASV nodrošina kompānijas, kurām ir ārvalstu, tostarp ASV investori. “Tātad, vai ASV cenšas noteikt tarifus arī savam kompānijām?” retorisku jautājumu uzdevis Ķīnas ārlietu ministrs.

Kā zināms, reaģējot uz ASV lēmumu noteikt ievedmuitu Ķīnas precēm, Kīna noteikusi 25% muitas tarifu vairāk nekā 600 precēm 50 miljardu vērtībā no ASV. Ķīna sarakstā iekļāvusi lauksaimniecības produkciju, transportlīdzekļus un jūras veltes. Sarakstā iekļautas 659 preces.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats