16. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Justīne, Juta
Sākuma lapa » Būvniecība, arhitektūra » Salaspilī ēkas apsildīs arī ar saules enerģiju
Salaspilī ēkas apsildīs arī ar saules enerģiju
Autors: NRA.lv / 13. marts 2019, 16:25
Šā gada 20. martā Salaspilī tiks ielikts pamatakmens Latvijā pirmajai saules enerģijas centralizētās siltumapgādes sistēmai. Šobrīd jau pašvaldības uzņēmumā “Salaspils Siltums” tiek veikti sagatavošanās darbi, lai uzstādītu 1720 saules kolektorus ar kopējo aktīvo laukumu 21 595 m2. Šī būs viena no lielākajām saules enerģijas centralizētās siltumapgādes sistēmām Eiropā.

Vērienīgā projekta ietvaros tiks uzstādīts saules kolektoru lauks ar akumulācijas tvertni, kas ļaus siltuma ražošanā izmantot saules enerģiju. Papildus tam, palielinot atjaunojamo energoresursu izmantošanu, tiks uzbūvēta arī jauna šķeldas katlumāja.

“Salaspils Siltums” rekorda īsā laikā ir spējis izaugt no ierindas postpadomju katlumājas līdz pasaules līmeņa siltumapgādes uzņēmumam. Ir paveikta vērienīga centralizētās siltumapgādes sistēmas modernizācija, kas ļāvusi no dabasgāzes pāriet uz vietējo atjaunojamo enerģijas resursu - šķeldu, tādējādi samazinot negatīvo ietekmi uz vidi.

“Salaspils Siltuma” panākumi ir pamanīti un augstu novērtēti ne tikai Latvijas un Eiropas mērogā, bet arī pasaulē. 2017. gadā uzņēmums saņēma prestižo Vispasaules centralizētās enerģijas klimata balvu (Global District Energy Climate Award) kategorijā “Modernizācija”.

20.martā plkst. 11.00 Miera ielā 31 a, Salaspilī, vērienīgā objekta pamatos tiks iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, lai svinīgi atzīmētu projekta uzsākšanu.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats