28. jūlijs, Trešdiena
Vārda dienas: Cecīlija, Cilda
Sākuma lapa » Būvniecība, arhitektūra » Stradiņu celtniecība varētu būt par ceturtdaļu dārgāka
Stradiņu celtniecība varētu būt par ceturtdaļu dārgāka
Autors: Inga Paparde, NRA.lv / 19. septembris 2018, 12:19
Stradiņa slimnīcas A korpusa loģiskais turpinājums jeb otrās kārtas celtniecība varētu izmaksāt vismaz par ceturto daļu dārgāk, nekā to paredz valdības pieņemtais lēmums un slimnīcas aprēķinātās būvniecības izmaksas.


Pašlaik dokumentos figurē skaitlis 68,5 miljoni eiro, taču, pēc būvprojekta autoru aplēsēm, kuras nupat kā slimnīca saņēmusi, A korpusa otrās kārtas celtniecība varētu izmaksāt par 20 līdz 25 procentiem dārgāk, Neatkarīgajai apstiprināja Stradiņa slimnīcas valdes loceklis Jānis Komisārs.

Stradiņa slimnīca turpina jaunā korpusa būvniecības procesu. J. Komisārs stāsta, ka Eiropas Komisijā ir iesniegts lielā projekta pieteikums par finansējuma piešķiršanu no Eiropas Savienības struktūrfondiem. Saskaņā ar valdības jau 2016. gadā apstiprināto plānu slimnīcas A korpusa otrās kārtas izmaksas būs 91 miljons eiro, kur Eiropas atbalsts plānots 70 procentu apmērā, kas ir 64,3 miljoni eiro. Pašlaik ir izstrādāts arī būvprojekts, kas šobrīd arī ir vienīgā no valsts budžeta apmaksātā pozīcija saistībā ar slimnīcas celtniecības darbu turpinājumu, proti, par to jau samaksāti 0,65 miljoni eiro. Būvprojekts gatavs iesniegšanai Rīgas būvvaldē, apstiprināja J. Komisārs. Tāpat slimnīcai ir zināmas sešas būvfirmas, kuras piedalīsies iepirkumā par A korpusa 2. kārtas celtniecību. Uzņēmumi gaida informāciju par plānoto būvprojektu, lai veiktu aprēķinus par celtniecības izmaksām.
Tieši būvniecības darbiem paredzētais finansējums apstiprināts ar valdības lēmumu vēl 2016. gadā, saskaņā ar to būvniecības izmaksas ir 1815 eiro par vienu kvadrātmetru, kas kopumā veido 68,5 miljonus eiro.

«Šāds izmaksu aprēķins bija brīdī, kad valdība pieņēma lēmumu par Stradiņa slimnīcas celtniecības turpinājumu, konkrēti, par A korpusa otro kārtu, taču pirmdien saņēmām būvprojekta autoru aplēses, viņu tāmi, kurā parādās augstākas izmaksas, nekā pašlaik ir plānots,» sacīja J. Komisārs. Faktiskās izmaksas saskaņā ar šīm aplēsēm varētu būt par 20 līdz 25 procentiem augstākas, tātad faktiski tuvoties 100 miljoniem eiro. Tomēr, kā Neatkarīgajai norāda slimnīcas vadība, tāme būs jāpārskata, jo, iespējams, tajā ir iekļautas kādas nepamatotas izmaksas. Taču tas nenozīmē, ka izmaksas «nokritīs» līdz 2016. gada līmenim, visticamāk, pieaugums nebūs tik liels. Taču pagaidām par to pāragri runāt, sarunas ar būvniekiem sāksies novembra vidū. «Ja izmaksas būvniecībai būs jāparedz lielākas, mēs kopā ar Veselības ministriju vērsīsimies valdībā,» sacīja J. Komisārs.

Slimnīcas plānos iezīmēts arī B korpuss, to paredzēts būvēt uzreiz pēc A korpusa otrās kārtas pabeigšanas, un tur atradīsies Kardioloģijas centrs, Asinsvadu ķirurģijas centrs, kā arī citas nodaļas. Par šo korpusu valdība nekādu lēmumu vēl nav pieņēmusi, bet slimnīcas aprēķins liecina, ka izmaksas varētu sasniegt 137 miljonus eiro. B korpusa celtniecību varēs uzsākt tikai tad, kad būs pabeigts A korpuss pilnībā un uz to būs pārcēlušās visas nodaļas no vecā 15. korpusa (piemēram, Dzemdību nodaļa), jo uz 15. korpusu savukārt uz laiku plānots pārcelt 32. korpusu, kur tagad atrodas kardioloģija, jo tieši šīs ēkas vietā plānots celt B korpusu. Gan 15., gan 32. korpusu plānots nākotnē nojaukt, jo tie neatbilst mūsdienu slimnīcas prasībām.

***

• A1 ēka uzcelta un darbojas kā jaunais daudzfunkcionālais korpuss. Izmaksas 87 miljoni eiro

• A2 celtniecību plānots uzsākt 2019. gada beigās. Prognozētās izmaksas virs 91 miljona eiro

• Autostāvvieta. Plānots izbūvēt līdz ar A2 korpusa celtniecību Izmaksas 1,5 miljoni eiro

• B korpuss Plānots sākt būvēt pēc 2020. gada. Prognozētās izmaksas 136 miljoni eiroDiskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats