Vadims Jerošenko
Korporatīvo finanšu kompānijas „Laika Stars” valdes priekšsēdētājs
Pievienots 2011 gada 14. jūlijā | 0 komentāri
Latvijā patlaban nav ilgtermiņa stratēģijas, kas noteiktu, kā iespējami efektīvāk un tautsaimniecībai izdevīgāk attīstīt tranzīta nozari.
Pievienots 2011 gada 12. jūlijā | 0 komentāri
Uzņēmumam patlaban trūkst līdzekļu attīstībai, savukārt dažādi politiski izteikumi aviosabiedrības situāciju vēl vairāk pasliktina. Uzskatu, ka risinājums, kas nestu vairākus būtiskus ieguvumus vienlaikus, ir publiska akciju emisija, izvietojot tās biržā.
Pievienots 2009 gada 7. augustā | 0 komentāri
Kā zināms, Ekonomikas ministrija pēdējās dienās nākusi klajā ar savām pārdomām par īpaši atbalstāmajām, prioritārajām tautsaimniecības nozarēm. To klāsts gan, jāatzīst, ir diezgan plašs un lai arī uzņēmēji paši vairākkārt minējuši nepieciešamību definēt prioritātes, pašreizējais piedāvājums ir stipri pretrunīgs un diskutējams.
Pievienots 2009 gada 28. maijā | 1 komentārs
Laikā, kad finanšu resursi ir ierobežoti, arī daudzdzīvokļu namu īpašniekiem rūpīgi jāizvērtē savas iespējas – kā samazināt izdevumus un kur gūt papildu finansējumu namu uzturēšanai un labiekārtošanai. 
Pievienots 2009 gada 15. maijā | 0 komentāri
Vairāk nekā četrus gadus sekojot līdzi Latvijas uzņēmumu darbībai un to vērtības pieaugumam vai kritumam, jau šā gada sākumā bija skaidrs, ka tik optimistisku rezultātu kā iepriekšējos gados globālās un vietējās ekonomiskās krīzes dēļ nu kādu laiku vairs nebūs. To uzskatāmi apstiprina tikko apkopotie rezultāti par lielāko Latvijas uzņēmumu vērtību 2008. gadā – 50 vērtīgākie uzņēmumi gada laikā ir zaudējuši 17% savas kopējās vērtības.
Pievienots 2009 gada 8. maijā | 0 komentāri
Risinot jautājumus, kas saistīti ar uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, valdība ir lepni paziņojusi par piešķirtiem 200 miljoniem latu uzņēmēju kreditēšanai. Iegūstot garantiju no Latvijas Garantiju aģentūras, uzņēmēji varēs saņemt kredītus gan Hipotēku bankā, gan vairākās citās kredītiestādēs. Šķiet, iepriecinoša ziņa jebkuram uzņēmējam, kurš domā par savu darbību ilgtermiņā, taču šajos ekonomiskajos apstākļos nevar attīstīties bez ārēja aizņēmuma.
Pievienots 2009 gada 30. aprīlī | 0 komentāri
Cīnoties ar samilzušajām budžeta problēmām, pašlaik valdība pieprasa samazināt izdevumus valsts un pašvaldību iestādēs, aģentūrās un uzņēmumos par 20 – 30 %. Nestrīdēsimies – valsts aparāts kopumā ir dzīvojis pārlieku izšķērdīgi, tāpēc tajos gadījumos, kad iestādes ir noteikušas savas darbības mērķus un prioritātes, izvērtējušas funkcijas, kas nodrošina valsts funkcionēšanu, tādējādi atrodot iespējas ekonomiski pamatotam izmaksu samazinājumam, šāds valdības solis būtu vērtējams pozitīvi.
Pievienots 2009 gada 28. aprīlī | 0 komentāri
Pēdējos mēnešos regulāri dzirdam arvien jaunus un jaunus ierosinājumus mazināt izdevumus, taupīt, optimizēt pašvaldību un valsts iestāžu darbību u.c. Ierosinājums, protams, pats par sevi ir loģisks, jo vairāk, ņemot vērā, ka administratīvais aparāts pēdējos gados patiešām audzis visai ievērojami. 
Pievienots 2009 gada 21. aprīlī | 0 komentāri

Šā gada februārī Ekonomikas ministrija nāca klajā ar sen gaidītajiem priekšlikumiem ekonomikas konkurētspējas uzlabošanai, uzņēmējdarbības atbalstam paredzot novirzīt 603 miljonus latu. Tika ziņots, ka tos paredzēts izmantot uzņēmējdarbības veicināšanai ar trīs finanšu instrumentu starpniecību – garantijām 370 miljonu latu apmērā, aizdevumiem 183 miljonu latu apmērā un t.s. riska un sēklas kapitāla investīcijām 50 miljonu latu apmērā.

Par autoru
Vadims Jerošenko, korporatīvo finanšu kompānij ...
Vairāk
Reklāma