Jadviga Neilande
finanses, nodokļi
Nākamgad otrajā pusgadā vairumtirdzniecībā ierobežos norēķinus skaidrā naudā
Pievienots 2010 gada 29. novembrī | 0 komentāri
Drukāt
Saeimā 21.oktobrī pieņemtajos grozījumos likumā „Par nodokļiem un nodevām” būtiskākās izmaiņas attiecas uz vairumtirdzniecību.

Likuma "Par nodokļiem un nodevām" 30.pants papildināts ar 1.4 un 1.5 daļu, kas nosaka: Nodokļu maksātāji vairumtirdzniecībā veic tikai bezskaidras naudas norēķinus (to skaitā ar maksājumu kartēm). Tātad vairumtirdzniecībā varēs norēķināties arī ar debetkartēm vai kredītkartēm.

Likumā skaidrots, ka nodokļu maksātāji ir Latvijas Republikas vai ārvalstu fiziskās un juridiskās personas un uz līguma vai norunas pamata izveidotas šādu personu grupas vai to pārstāvji, kas veic ar nodokli apliekamas darbības vai kam tiek garantēts ienākums nākotnē. Konkrētā nodokļa objekts un maksātāju loks tiek noteikts katra konkrētā nodokļa likumā. Šā likuma un konkrēto nodokļu likumu izpratnē par nodokļu maksātājiem uzskatāmas arī ar pievienotās vērtības nodokli apliekamās personas un personas, to grupas vai grupu pārstāvji, kuras ietur vai kurām jāietur nodoklis no maksājumiem citām personām, to grupām vai grupu pārstāvjiem. Tādējādi uz fiziskām personām - patērētājiem - šī definīcija neattiecas. Tas tikai nozīmē, ka fiziskās personas vairumtirdzniecībā iegādāties preces nevarēs, jo likuma 30.panta sestajā daļā teikts, ka par vairumtirdzniecību uzskatāma iepirkto preču pārdošana savā vārdā saimnieciskās darbības veicējam tālākpārdošanai, ražošanai vai savas darbības nodrošināšanai.

Skaidrā naudā vairumtirdzniecībā varēs norēķināties, ja vairumtirgotājs ir:
- rakstveidā paziņojis Valsts ieņēmumu dienestam par to, ka vairumtirdzniecībā veiks darījumus, par kuriem pircējs varēs norēķināties skaidrā naudā;
- nodrošinājis preču pircēju reģistru, kas ļauj identificēt konkrēto preču pircējus, kuri veikuši norēķinus skaidrā naudā, un skaidrā naudā veiktā darījuma summu.

Minētās normas stāsies spēkā 2011.gada 1.jūlijā.


Komentāri:
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Tavs komentārs:
Par autoru
Nodokļu konsultante, SIA „T & D Advance” vald ...
Vairāk
Reklāma