Guntis Bojārs
mediji
Gribētu ieviest nelielu skaidrību, kas šobrīd notiek Dienā
Pievienots 2013 gada 9. janvārī | 1 komentārs
Drukāt
Piektdien A/S Diena valde ir pieņēmusi lēmumu - likvidēt Dienas mediju galvenā redaktora posteni, likvidēt diena.lv galvenā redaktora posteni; par Dienas redakcijas galveno redaktoru (laikraksts Diena + portāls diena.lv) ieceļot Aigaru Freimani; savukārt mani un Zitu (Lazdāni-Laķi) pārceļot uz jaunu struktūru A/S Diena - Multimediju attīstība, kas nodarbojas ar kopīgo televīzijas platformu; izmaiņas stājas spēkā šodien.

Pēc būtības šādas strukturālas izmaiņas šī gada laikā bija plānots īstenot, par ko esmu runājis arī ar vairākiem esošajiem Dienas redaktoriem, taču, lai to darītu bija jāizveido kopīgs laikraksta un portāla newsroom koncepts - jāizanalizē tas, jāizskata un jāpieņem lēmumi, kā tas tiek īstenots, iekļaujot redakcijas arhitektūras izmaiņas, kā arī paralēli jāpalaiž šī multimediju platforma, kas ir ļoti tiešā sasaistē ar Dienu; ne viens, ne otrs nav dažu dienu laikā īstenojams.

Valdes iecere ir tāda, ka ar newsroom izveidi nodarbotos A. Freimanis, lai gan sākotnēji bija paredzēts, ka viņš kļūst par laikraksta galveno redaktoru, ko es atbalstu un par ko es biju runājis ar Dienas redaktoriem.

Pirms valdes lēmuma runāju arī ar E. Kotu, izskaidrojot esošo situāciju un piedāvājot īstenot pārejas mehānismu, kura laikā es īstenotu newsroom konceptu, savukārt redakcija varētu iepazīties ar A. Freimaņa darbību (proti, mēs strādātu kopā); esošais valdes lēmums neko tādu, diemžēl, neparedz.

Piektdien pēc valdes lēmuma nosūtīju visiem valdes locekļiem prasību īstenot šo pārējas mehānismu; četrus mēnešus saglabāt Dienas Mediju (DM) galvenā redaktora amatu, saglabāt diena.lv galvenā redaktora amatu, A. Freimanim, kļūstot par laikraksta galveno redaktoru, kura postenī šobrīd esmu v.i.; šis pārējas mehānisms būtu gan kā pārbaudes laiks A. Freimanim, gan izmaiņām tiktu sagatavota redakcija; šo prasību atbalsta arī pats A. Freimanis, uzskatot, ka viņam palīgos nepieciešama mana kompetence.

Ja šī prasība no valdes puses netiek īstenota, uzskatu, ka tik steidzamas darbības ir veiktas, lai vienkārši likvidētu DM galvenā redaktora amatu, nevis uzņēmuma biznesa interesēs; tādā veidā ir apdraudēta arī Dienas redakcijas darbības kontinuitāte, kas savukārt lielā mērā ietekmē arī nākamos multimediālos produktus un tādā gadījumā būšu spiests pārtraukt darba attiecības ar A/S Diena.

Pēc dažās pārdomu dienām, esmu nolēmis kopš šīs piektdienas neturpināt attiecības ar A/S Dienu.

Izvēles vienā pusē PAR bija viss kopā jau padarītais un kopā iesāktais, kas, manuprāt, mums ir izdevies labi un cienījami; izvēles otrā pusē PRET - absolūti nekādas stabilitātes un garantiju sajūtas, ka tas viss kādam ir vajadzīgs, proti, mani galvenie iebildumi ir pret uzņēmuma A/S Diena pārvaldību (valdes, padomes, akcionāru izpildījumā), kas notiek stihiski, neprognozējami un biznesam kaitējoši, pat neatkarīgi no tā, kas aiz visa tā stāv.

Pasaku žanrā tas saucas - divi soļi uz priekšu, trīs atpakaļ; tā var strādāt īslaicīgi, bet nevis, plānojot uzņēmuma attīstību ilgtermiņā, bez kuras neiztikt; man piedāvatajā amatā ilgtermiņa attīstība ir jo īpaši svarīgs faktors, un ja tās nav, nebūšu noderīgs arī es. Skumt nav vērts.:)

Komentāri:
liene, 09/01/2013 18:22
Manuprāt, vai nu ar Dienu tās īpašnieki spēlējas kā apdulluši puišeļi, vai tā ir apzināta pret Dienas pastāvēšanu vērsta rīcība: sak, darījām, ko varējām, mainījām valdes priekšēžus un galvenos redaktorus, bet kā negāja tai Dienai, tā negāja... kamēr bankrotēja.
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Tavs komentārs:
Par autoru
Bijušais „Dienas Mediju” galvenais redaktors
Reklāma