Dainis Gašpuitis
finanses, ekonomika
Latvijas ekonomika joprojām uz izaugsmes ceļa
Pievienots 2012 gada 9. augustā | 0 komentāri
Drukāt
Kā rāda CSP IKP ātrais novērtējums, Latvijas ekonomika otrajā ceturksnī ir spējusi uzrādīt visnotaļ cienīgu attīstības tempu 5.1% apmērā. Atzīstamu izaugsmi - +7% joprojām uztur apstrādes rūpniecība. Arī tirdzniecībā bija vērojams līdzvērtīgs apjomu kāpums.

Precizētie dati, sagaidāms, uzrādīs kāpumu arī tranzīta un tūrisma nozaru aktivitātē. Otrajā ceturksnī aktīvi turpināja atgūties būvniecība, kas procentuālajā izteiksmē, visticamāk, uzrādīs vislielāko izaugsmi. Pozitīva ietekme uz IKP bija arī nodokļu ieņēmumu pieaugumam.

Par spīti tam, ka arvien izteiktāk iezīmējas eiro zonas un globālās ekonomikas izaugsmes palēnināšanās un nākotnes perspektīvas tuvojoties rudenim kļūst arvien nospiestākas, uzņemtais izaugsmes temps gada otrajā pusē pilnībā neizzudīs, bet noteikti palēnināsies. Jāatzīst, ka līdzšinējais apstrādes rūpniecības un eksporta veikums, kā arī procesā esošie projekti ļauj skatīties nākotnē ar zināmu pozitīvisma devu. Nozīmīgs faktors izaugsmes saglabāšanai ir finansējuma pieejamība, kas salīdzinājumā ar citām Austrum un Centrāleiropas valstīm ir liela priekšrocība. Jaunas iespējas pavērs Krievijas iestāšanās PTO. Gada nogale sola ļoti lielu turbulenci un nestabilitāti eiro zonā, jo nāksies pieņemt un īstenot smagus lēmumus, bet neizlēmība tikai pasliktinās ekonomisko noskaņojumu Eiropā un kavēs procesus arī mūsu tautsaimniecībā. Tādēļ gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem saviem nākotnes plāniem jāsaglabā izsvērta pieeja. 


Komentāri:
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Tavs komentārs:
Par autoru
Makroekonomikas eksperts, AS "SEB banka"
Reklāma