Andrejs Elksniņš
politika
Koalīcija, «iznāc no skapja» bēgļu jautājumā!
Pievienots 2015 gada 9. jūlijā | 0 komentāri
Drukāt
Slīpētas ir valdības vadītājas Laimdotas Straujumas (Vienotība) rūpes par mūsu valsti, nododot nacionālo pozīciju bēgļu jautājumā Eiropas Savienības Padomē, kad tādas valstis kā Ungārija un Bulgārija panāca bēgļu neuzņemšanu. Ārpolitisku lēmumu “uzņemt bēgļus” koalīcija pieņēma, bet to apspriest ar sabiedrību – piemirsa.

Šodien valdošā koalīcija izvairās no vispusīgas diskusijas ar sabiedrību par gaidāmām sociālām problēmām sakarā ar bēgļu uzņemšanu. Sabiedrībai jau tagad ir jāpaskaidro, kur bēgļi tiks izmitināti, kas un kā finansēs viņu uzturēšanos, kā tiks pielāgota skolu sistēma un kādi citi integrācijas pasākumi tiks veikti. Taču darīt to, kā mēs redzam neviens negrasās.

Nav arī politiski atbildīgo par iepriekšējos gados pieņemtiem ārpolitiskiem lēmumiem – skaļi vai klusi atbalstot militāras operācijas Irākā, Lībijā vai Afganistānā, kā arī arābu pavasari un varas maiņu Sīrijā. Pretēji valdības politiķu cerībām šāda rīcība neveicināja neviena no uzstādīto mērķu sasniegšanas, tā nav nesusi mieru un stabilitāti, bet gan karu un postu šo valstu tautām. Diemžēl tagad Latvijai ir jāstādās šo lēmumu izraisīto problēmu priekšā. Viena no tām, uzņemt daļu to civiliedzīvotāju, kas bēg no nāves un kara briesmu skartajiem reģioniem.

Komentāri:
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Tavs komentārs:
Par autoru
11. Saeimas deputāts (SC)
Reklāma