Aldis Gobzems
Jurisprudence
Pieaug ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo un ievainoto skaits. Kurš uzņemsies atbildību par tautas muļķošanu ar fotoradariem?
Pievienots 2012 gada 16. jūlijā | 1 komentārs
Drukāt
Šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pērn, par gandrīz 16% pieaudzis ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaits, savukārt par 6% palielinājies negadījumu skaits ar cietušajiem. Tā liecina Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja un CSP dati.

Tas nozīmē, ka, pretēji fotoradaru ieviesēju solījumiem un prognozēm, krūmos un aiz stabiem paslēptie fotoradari nav uzlabojuši braucēju kultūru un neveic prevencijas funkciju uz ceļiem. Vēl vairāk - statistika neapgāžami pierāda fotoradaru ieviešanas patieso nolūku – izveidot jaunu, papildu ceļu nodokli autovadītājiem, jo kā gan citādi var izskaidrot faktu, ka līdz pārvietojamo fotoradaru uzstādīšanai bojāgājušo un cietušo skaits uz Latvijas ceļiem katru gadu samazinājās.

Fotoradaru lieta nu ir pilnībā izgāzusies, un kādam vai kādiem būtu jāuzņemas par to atbildība. Vienlaikus būtu jālabo pieļautās kļūdas – tāpat kā citās valstīs pasaulē, fotoradariem ir jābūt ar brīdinošām ceļu zīmēm. Pilnīgi visiem, arī pārvietojamiem.

Beidzot ir jāuzstāda stacionārie fotoradari pēc plāna, nevis jāļauj vienai kompānijai atbildīgo institūciju amatpersonas vazāt aiz deguna. Savādāk rodas aizdomas, ka virkne amatpersonu, iespējams, ņem kukuļus un daļu no iekasētā bāž savā kabatā. Ja jau tik ilgi dod tādas atlaides stacionāro radaru ieviešanai, kas ir pretēji juridiskā līguma nosacījumiem, tātad kādam šāda kārtība ir izdevīga!

Arī visi tie politiķi vai amatpersonas, kas atbalsta krūmos saslēptos radarus, visticamāk ir korumpēti. Citu izskaidrojumu šādai tautas apzagšanai atrast nevar.

Tai pat laikā katrs pats ir savas laimes kalējs, un šāda sistēma iespējama tikai valstī, kur tās iedzīvotāji paši atļauj sevi acu priekšā vienkārši apzagt. Ja iedzīvotāji nepieļautu, nekas tāds nebūtu iespējams.

Komentāri:
vaditajs, 16/07/2012 11:34
Nu man ar ātruma režīma ievērošanu, problēmas nav, jo paskriet uz ielas ir vēl bīstamāk nekā uz slēgtas trases, kur ātrumi ir daudz lielāki. bet tad kad sāka ķert pa dzīvojamajam zonām ar fotoradariem, tas nu gan ir izcils cinisms. Protams projekts ir cieši saistīts ar kādu noteiktu politiķu pabalstīšanu savādāk tiem radariem jēgas nav, jo īsi pirms zīmes visi sabremzē, un tad atkal gāž, ļoti labs piemērs posmam pa Salu tiltu.
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Tavs komentārs:
Par autoru
zvērināts advokāts
Reklāma