20. septembris,
Vārda dienas: Ginters, Guntra, Marianna
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Diennakts streiks Grieķijā – pieprasa palielināt pensijas un algas
Diennakts streiks Grieķijā – pieprasa palielināt pensijas un algas
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 14. novembris 2018, 11:32
Teju trīs mēnešus pēc tam, kad noslēdzās Grieķijas aizdevumu programma, kuras laikā tā saņēma vairāk kā 300 miljardus eiro lielu finansiālu palīdzību no Eiropas, Atēnās norisināsies pirmais lielais streiks – publiskā sektora darbinieku arodbiedrība pieprasa lielākas algas un pensijas.


Trešdien, 14. novembrī, Grieķijas publiskā sektora darbinieku arodbiedrība “ADEDY” rīkos 24 stundu streiku, pieprasot lielāku algu un pensiju palielināšanu. Arodbiedrība pieprasa arī samazināt bezdarbu un nodokļu slogu, ko Grieķija solījusi pēc tam, kad beigsies aizdevuma programma.

Streiks ietekmēs virkni nozaru, tai skaitā skolu, pašvaldību un visu valsts dienestu darbību.

Šis būs pirmais lielais streiks, kopš Grieķijai beigusies starptautiskā aizdevuma programma.

Kā zināms, 20. augustā Grieķija sekmīgi noslēdza Eiropas Stabilizācijas mehānisma (ESM) trīs gadu stabilitātes atbalsta programmu, saglabājot savu vietu eirozonā un Eiropas Savienībā.

Lai arī Eiropas Savienības iestādes šobrīd pauž prieku par Grieķijas ekonomikas atlabšanu, ekonomisti uz nākotni raugās ar zināmu piesardzību. Vairums ekspertu pauduši, ka Grieķija nākotnē sastapsies ar jauniem sarežģījumiem, it īpaši tad, kad Grieķija atgriezīsies pie ierastā izaugsmes tempa, valdībai nāksies aizņemties ievērojamus līdzekļus, lai atmaksātu iepriekšējos parādus.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats