14. decembris, Piektdiena
Vārda dienas: Auseklis, Gaisma
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » ES pagarina sankcijas pret Krieviju
ES pagarina sankcijas pret Krieviju
Autors: Anete Jansone, Labdien.lv / 14. septembris 2018, 12:42
Eiropas Savienība (ES) vēl uz pusgadu pagarinājusi Krievijai noteiktās ekonomiskās sankcijas saistībā ar tās agresiju Ukrainā un Krimas aneksiju.


Eiropas Savienība vairākkārt ir norādījusi, ka atvieglos sankcijas pret Krieviju, kad tā īstenos Minskas līgumu, bet progress ir apstājies jau vairākus mēnešus. Eiropas Komisija ziņojumā norādījusi, ka tā dēļ sankcijas pret Krieviju tiks pagarinātas līdz nākamā gada 15. martam.

“Situācijas novērtējums nedod pamatu sankciju režīma mainīšanai,” teikts Eiropas Komisijas (EK) ceturtdien izplatītajā paziņojumā.

Sankcijas ir spēkā pret 155 fiziskām personām un 44 uzņēmumiem. Tās paredz īpašumu arestu un ieceļošanas aizliegumu. Starp personām, kas pakļautas sankcijām, ir arī Krimā izveidoto okupācijas iestāžu amatpersonas.

Kā zināms, plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014. gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

Līdz šim Maskava un Kijeva vaino vienu otru par nespēju turēties pie darījuma, kas ietver pašvaldību vēlēšanas austrumu Ukrainā, Kijevas kontroles atjaunošanu pār visu robežu ar Krieviju, un smago ieroču atsaukšanu no konflikta zonas.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats