15. novembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Latvija kopā ar 15 NATO dalībvalstīm un 3 partnervalstīm kopīgi varēs iepirkt munīciju
Latvija kopā ar 15 NATO dalībvalstīm un 3 partnervalstīm kopīgi varēs iepirkt munīciju
12. jūlijs 2018, 11:28
Šodien, 12. jūlijā, Briselē, NATO samita laikā aizsardzības ministrs R. Bergmanis parakstīja Saprašanās memorandu dalībai NATO viedās aizsardzības iniciatīvā "NATO Sauszemes kaujas munīcijas nodrošinājums" (Land Battle Decisive Munitions – LBDM).


Saprašanās memorandu parakstīja arī Beļģijas, Dānijas, Francijas, Igaunijas, Itālijas, Lietuvas, Maķedonijas, Melnkalnes, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas aizsardzības ministri. Memorandu parakstīs arī Austrijas un Somijas aizsardzības ministri, tādējādi 16 NATO dalībvalstis un trīs partnervalstis būs vienojušās kopīgi iepirkt munīciju.

Saprašanās memorandam  par kopīgu sauszemes kaujas munīcijas iepirkumu Beļģija ir vadošā valsts, un tas nodrošinās nepieciešamo juridisko ietvaru iesaistītajām valstīm kopīgi iepirkt un glabāt dažāda veida sauszemes kaujas munīciju. Tāpat šī iniciatīva veicinās iesaistīto valstu bruņoto spēku sadarbību un nodrošinās efektivitāti, kā arī samazinās munīcijas iepirkumu izmaksas.

Jau ziņots, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš no 1 1.līdz 12. jūlijam piedalās NATO samitā Briselē, Beļģijas Karalistē.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats