18. marts, Pirmdiena
Vārda dienas: Adelīna, Ilona
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Vācijas valdībā panāk vienošanos imigrācijas jautājumos
Vācijas valdībā panāk vienošanos imigrācijas jautājumos
Autors: BNA / 3. jūlijs 2018, 11:07
Vācijas kanclere Angela Merkele krīzes sarunās panākusi vienošanos imigrācijas jautājumos ar iekšlietu ministru Horstu Zēhoferu, tādējādi atrisinot domstarpības, kas draudēja sašūpot valdības stabilitāti.


Jau vēstījām, ka Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers draudējis tuvāko dienu laikā demisionēt, ja kanclere Angela Merkele nepiekāpsies abu politiķu konfliktā par imigrācijas politiku.

Starp Merkeli un Zēhoferu, kas pārstāv kancleres vadīto kristīgo demokrātu (CDU) Bavārijas māsaspartiju – Kristīgi sociālo savienību (CSU), bija radušās asas domstarpības par imigrācijas politiku, proti, Merkele iebilst ministra iecerei jau uz Vācijas robežas atraidīt tos patvēruma meklētājus, kas iepriekš reģistrēti kādā citā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī.

Saspringtās sarunās gan pirmdien panākta vienošanās, pēc kā Zēhofers paziņojis, ka viņš paliks iekšlietu ministra amatā. Vācijas kanclere Angela Merkele nosaukusi panākto vienošanos par “labu kompromisu”, kas sekojis pēc sarežģītas cīņas.

Sarunās kā vidutājs piedalījās arī Bundestāga spīkers Volfgangs Šeible.

Panāktā vienošanās paredz, ka Vācijas teritorijā pie Austrijas robežas tiks izveidoti tranzīta centri, kas dos iespēju nosūtīt atpakaļ tos patvēruma meklētājus, kuri patvēruma pieprasījumu jau ir iesnieguši citā Eiropas Savienības (ES) valstī.

Atšķirībā no Zēhofera ieceres, imigranti nevis tiks atraidīti uz robežas, bet uzturēsies šajos centros, kamēr tiks izskatītas viņu lietas.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats