14. decembris, Piektdiena
Vārda dienas: Auseklis, Gaisma
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Ziemeļīrija neatbalsta Briseles priekšlikumu par robežu ar Īriju
Ziemeļīrija neatbalsta Briseles priekšlikumu par robežu ar Īriju
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 7. marts 2018, 11:35
Ziemeļīrijas unionisti, no kuriem atkarīgs Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas parlamentārais vairākums, noraidījuši Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu, kā pēc t.s. “Brexit” izvairīties no stingrās robežas atjaunošanas ar Īriju.


Lielbritānijas valdība jau iepriekš noraidījusi Briselē publicēto “Brexit” līguma priekšlikumu, kas paredz, ka Ziemeļīrija joprojām tiks uzskatīta par daļu no Eiropas Savienības “muitas teritoriju”.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka iebildīs pret jebkuru vienošanos, kas varētu izjaukt Apvienotas Karalistes normatīvo un juridisko vienotību.

Otrdien arī Ziemeļīrijas demokrātiskās unionistu partijas (DUP) līdere Arlīna Fostere paziņojusi, ka šāds priekšlikums nav atbalstāms un nav pieļaujama Ziemeļīrijas nošķiršana no pārējās Apvienotās Karalistes.

Pēc viņa sacītā, šis līguma projekts nav “uzticams un godīgs”.

Tikmēr Briseles “Brexit” sarunu pārstāvis Mišels Barnjē norādījis, ka “Eiropas Savienība (ES) meklē praktiskus risinājumus, lai izvairītos no stingras robežas, pilnībā ievērojot Ziemeļīrijas konstitucionālo statusu, kāds noteikts ar Lielās piektdienas vienošanos”.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka Apvienotās Karalistes palikšana Eiropas Savienības muitas savienībā arī pēc “Brexit” ir kategoriski izslēgta.

Viņa apstiprināja, ka Lielbritānija nepaliks muitas savienībā, norādot, ka Eiropas līderu ierosināto plānu, kas paredz, ka “Ziemeļīrijas teritorija, izņemot Apvienotās Karalistes teritoriālos ūdeņus, tiek uzskatīta par daļu no Savienības muitas teritorijas” ir neiespējami atbalstīt, jo tas mazinātu ES vienoto tirgu.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats