15. novembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Brexit: Lielbritānijai jārēķinās ar tirdzniecības ierobežojumiem, ja tā pametīs vienoto tirgu
Brexit: Lielbritānijai jārēķinās ar tirdzniecības ierobežojumiem, ja tā pametīs vienoto tirgu
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 6. februāris 2018, 17:33
Eiropas Komisijas (EK) “Brexit” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē neatbalsta Lielbritānijas aiziešanu no bloka vienotā tirgus un Eiropas muitas savienības.


Viņš brīdinājis, ka tajā gadījumā Apvienotajai Karalistei jārēķinās ar negatīvām sekām un iespējamiem tirdzniecības ierobežojumiem. Arī Lielbritānijas bankas vairs nevarēs brīvi piedāvāt savus pakalpojumus bloka dalībvalstīs.

Barnjē aicināja oficiālo Londonu precizēt savu pozīciju pirms kārtējās sarunu kārtas par šīs valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas valdības vadītāja ir paziņojusi par iespēju pamest vienoto tirgu un muitas savienību, lai varētu kontrolēt imigrāciju un brīvi slēgt tirdzniecības līgumus.

Neskatoties uz to, ka britu rūpnieku konfederācijas pārstāvji aicinājuši premjerministri Terēzu Meju nodrošināt, ka Apvienotā Karaliste paliek ES muitas savienībā, Meja skaidri likusi noprast, ka Lielbritānija atstās muitas savienību, dodot priekšroku ciešākai sadarbībai ar ASV, Ķīnu vai Austrāliju.

Jau vēstījām, ka Lielbritānijas uzņēmumi novērtē pašreizējās brīvās tirdzniecības priekšrocības un aicinājuši steidzami rīkot “Brexit” sarunas, lai sniegtu skaidrību uzņēmumiem, kuriem nelabvēlīga rezultāta ietvaros būtu jāmeklē alternatīvas, tai skaitā jāapsver darbavietu pārvietošana un investīciju ieguldīšana ārzonu uzņēmumos.

Britu valdība paziņojusi, ka “Brexit” sarunas jau ir guvušas labus panākumus, panākot vienošanos par dažādiem jautājumiem, piemēram, pilsoņu tiesībām un finanšu norēķiniem, un ir pārliecināta, ka varētu vienoties arī par atsevišķu tirdzniecības darījumu.

Britu rūpnieku konfederācijas pārstāvji aicinājuši saglabāt Lielbritānijas vietu Eiropas Savienības muitas savienībā pēc “Brexit”, norādot, ka dalība bloka muitas savienībā 40 gadu laikā devusi lielu pozitīvu ekonomisku efektu. Pretējā gadījumā daudzas firmas neatgriežami cietīs.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats