17. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Tenis
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » ES vēlas, lai Krievija atmaksā tai 1,4 miljardus eiro saistībā ar pārtikas sankcijām
ES vēlas, lai Krievija atmaksā tai 1,4 miljardus eiro saistībā ar pārtikas sankcijām
Autors: Ilze Ivanova / 8. janvāris 2018, 11:40
Eiropas Savienība (ES) pieprasījusi Krievijai kompensāciju 1,4 miljardu eiro apmērā par cūkgaļas eksporta ierobežojumiem, kas ir pretrunā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO)  likumiem.


Bloks iesniedzis pieprasījumu Pasaules Tirdzniecības organizācijas šķīrējtiesai par finansiālu kompensāciju, norādot, ka Krievijas noteiktais cūkgaļas aizliegums ir nelikumīgs.

Brisele lūdz kompensāciju 1,4 miljardu eiro apmērā, kas tiktu iekasēta, atceļot aizliegumus, ko Briselei piešķīra Krievija. Summa ir vienāda ar ikgadējo cūkgaļas eksporta apjomu uz Krieviju pirms tirdzniecības embargo.

Krievija jau ir noraidījusi ideju par kompensācijas izmaksu ES.

Atgādinām, ka PTO jau divas reizes ir pieņēmusi lēmumu pret Krieviju, sākotnēji pieņemot lēmumu par lietu un pēc tam atkal pārsūdzot lietu.

Kā zināms, Krievija ieviesa aizliegumu Lietuvas un Polijas cūkgaļai 2014. gada janvārī pēc Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma šajās valstīs, vēlāk to attiecinot uz pārējo ES.

ES pārstāvji Krievijas lēmumu aizliegt ES cūkgaļas importu sauc par cinisku un politiski motivētu.

PTO atzinusi, ka aizliegums nav likumīgs, jo valstis var ierobežot importu tikai ar sanitārajām problēmām, ja tās reaģē uz “reāliem sanitāriem riskiem”, savukārt ES tika uzskatīta par slimības neskarto zonu.

Kopš 2008. gada Vladimirs Putins ir izmantojis pārtikas eksportu no konkurējošajām valstīm, it īpaši kā līdzekli bijušo padomju valstu savienošanai.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats