19. jūlijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Eiropas Savienība pagarinās ekonomikas sankcijas pret Krieviju
Eiropas Savienība pagarinās ekonomikas sankcijas pret Krieviju
15. decembris 2017, 10:47
Ņemot vērā, ka konflikts Ukrainā vēl joprojām turpinās, Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji nolēma pagarināt sankcijas pret Krieviju līdz 2018. gada vidum.


Kā informē Ministru kabinets, ES valstu un valdību vadītāji nonāca pie secinājuma, ka sankcijas pret Krieviju ir jāturpina, it īpaši ņemot vērā, ka savulaik noslēgtā Minskas vienošanās netiek pildīta. Arī Latvijas pozīcija paredz, ka sankcijas pret Krieviju nav pārskatāmas vismaz tik ilgi, kamēr tiks izpildītas Minskas vienošanās.

Reaģējot uz Krievijas īstenotajiem starptautisko tiesību pārkāpumiem un agresiju Ukrainā, ES ir noteikusi sankcijas pret Krieviju. Ceturtdienas lēmums tās nolemj pagarināt par vēl sešiem mēnešiem.

Konflikts Ukrainā vēl joprojām turpinās. Minskas vienošanos izpildē nav progresa, to pārkāpj abas iesaistītās puses. Uzticības līmenis starp abām pusēm ir ļoti zems. EDSO novērošanas misijai Kijevas nekontrolētajās teritorijās regulāri saskaras ar dažāda veida draudiem, kas ietekmē misijas darbību.

No šā gada septembra sākumā līdz oktobra pirmajai pusei bija novērojama pamiera pārkāpumu samazināšanās, bet, sākot no oktobra vidus, pamiera pārkāpumu skaits ir pakāpeniski palielinājies. Pieaugusi arī neatļauto ieroču izmantošana. Regulāri pienāk ziņas par apšaudēm, ievainotajiem un kritušajiem.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats