18. jūnijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Alberts, Madis
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Ziemeļkoreja: Kodolieroču loma ir nodrošināt mieru Korejas pussalā
Ziemeļkoreja: Kodolieroču loma ir nodrošināt mieru Korejas pussalā
Autors: BNA / 8. septembris 2017, 13:15
Neskatoties uz Ziemeļkorejas ambīcijām un pieaugošajiem draudiem pasaules kārtībai, agresīvās valsts augsta ranga amatpersona tomēr norāda, ka Ziemeļkorejas kodolieroču loma ir nodrošināt mieru Korejas pussalā.

Ziemeļkorejas delegācijas vadītājs Kims Jondže Krievijas pilsētā Vladivostokā notikušā forumā vainoja ASV jaunākajā saspīlējuma eskalācijā, norādot, ka Ziemeļkorejai ir spēcīgs nukleārs atbaidīšanas līdzeklis, kas dod iespēju pretoties naidīgiem uzbrukumiem jebkurā pasaules daļā un nodrošināt mieru un stabilitāti Korejas pussalā.

„Savienotajām Valstīm noteikti vajadzētu ņemt vērā mūsu valsts kodolstatusu,” atgādināja Kims, apsūdzot ASV un tās sabiedrotos naidīgā kampaņā pret Ziemeļkoreju.

Japānas premjerministrs Sindzo Abe un Dienvidkorejas prezidents Džēins šī foruma laikā vienojās cieši koordinēties jaunām smagākām sankcijām pret Ziemeļkoreju.

Abe un Muns pauda, ka centīsies kopīgi panākt ANO Drošības padomes rezolūcijas pieņemšanu, kas ietvertu līdz šim spēcīgākās sankcijas, kā piemēram, naftas piegāžu pārtraukšanu.

Abe un Muns arī vienojās lūgt Ķīnu un Krieviju atbalstīt šīs sankcijas. Krievijai un Ķīnai ir vistuvākās diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju, bet tās ir nosodījušas šīs valsts jaunākos ieroču izmēģinājumus.

Kā ziņots iepriekš, ASV izstrādāja ANO rezolūcijas projektu, kas paredz aizliegt jebkādu naftas un dabasgāzes eksportu uz Ziemeļkoreju, kā arī iesaldēt visus šīs valsts un tās vadītāja Kima Čenuna finanšu aktīvus ārvalstīs.

Rezolūcija paredz Ziemeļkorejas gandrīz pilnīgu norobežošanu, jo tiks aizliegts arī Ziemeļkorejas tekstilizstrādājumu eksports, kā arī citām valstīm tiktu aizliegts pieņemt darbā Ziemeļkorejas pilsoņus, un Phenjana šādi zaudētu divus svarīgus ārvalstu valūtas ieguves avotus.

Tāpat šī agresīvā valsts nedrīkstētu ņemt dalību kopuzņēmumos vai sadarbības līgumos.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats