19. septembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Verners
Sākuma lapa » Makroekonomika » Pabriks: Nākamā gada budžetā aizsardzībai jāatvēl vairāk par 2% no IKP
Pabriks: Nākamā gada budžetā aizsardzībai jāatvēl vairāk par 2% no IKP
Autors: BNA / 28. marts 2019, 11:13
Nākamā gada valsts budžetā aizsardzībai vajadzētu paredzēt 10 līdz 20 miljonus eiro vairāk par nepieciešamajiem 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP!).

Viņš uzsvēra, ka 2% no IKP ir tas minimums, kas nepieciešams, lai tiktu izpildītas NATO prasības, taču rezervei un iespējai manevrēt būtu jāparedz 10 līdz 20 miljoni eiro, norādot – pateicoties tam, ka aizsardzībai novirza 2% no IKP, Latvijā attīstās ražošana, tiek radītas jaunas darba vietas.

“Pēdējos gados Latvija aizsardzības spēju stiprināšanā ir paveikusi milzīgu darbu un to spējusi izdarīt finansējuma palielinājuma dēļ,” izteicās ministrs.

Pēc viņa sacītā, Latvija savu aizsardzības spēju stiprināšanā ir paveikusi milzīgu darbu un “Latvija ir tik droša kā vel nekad iepriekš”. “Latvijas sabiedrība var lepoties ar saviem karavīriem,” uzsvēra Pabriks, piebilstot, ka daudz ko dod arī Latvijas iestāšanās NATO.

Jau ziņots, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vakar izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja 2019.gada valsts budžeta projektu.

Valsts aizsardzībai salīdzinājumā ar pagājušo gadu papildus piešķirti 60,3 miljoni eiro, lai nodrošinātu finansējumu 2% apmērā no Latvijas IKP.

Atbilstoši IKP prognozēm aizsardzības budžets 2019. gadā plānots 636 645 418 eiro, 2020. gadā 653 036 225 eiro, bet 2021. gadā – 688 596 225 eiro.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats