16. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Makroekonomika » Vairāku nodokļu ieņēmumi atpaliek no plānotajiem
Vairāku nodokļu ieņēmumi atpaliek no plānotajiem
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 16. maijs 2018, 13:47
Nodokļu reformas pirmie rezultāti tomēr nav nesuši gaidītos augļus un valsts budžeta ieņēmumi atpaliek no plānotā. Finanšu ministrijas (FM) Nodokļu analīzes departamentu pārstāvis Egīls Zarakovskis atzīst, ka vairāku nodokļu ieņēmumi pirmajos četros mēnešos atpaliek no plānotajiem.


“Dati liecina, ka iedzīvotāju ienākumu nodoklī ir neliela neizpilde aptuveni par 9 miljoniem eiro. Arī sociālajās iemaksās neizpilde ir aptuveni 6 miljoni eiro, ” Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputātiem norādīja Zarakovskis.

Plāna neizpilde vērojama arī nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) ieņēmumos, kur tie par 11,3 miljoniem eiro jeb 12,6% atpalika no plānotā. Zemākus NĪN ieņēmumus FM skaidro gan ar zemākas kadastrālās vērtības piemērošanu ar kultūras pieminekļiem saistītai zemei, kuras lietošanas mērķis ir dzīvojamā apbūve, gan ar pašvaldību apstiprinātajiem atvieglojumiem likmju piemērošanā.

Konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi šā gada pirmajos trijos mēnešos bija 2,53 miljardi eiro. Salīdzinot pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu, ieņēmumi kāpuši par 238,2 miljoniem eiro jeb 10,4%.

Vienlaikus viņš izteica lielas cerības saistībā ar jauno uzņēmuma ienākuma nodokļa režīmu.

Latvijas kopbudžetā nodokļu ieņēmumu plāns šā gada pirmajā ceturksnī izpildīts par 98,7%, un nodokļu ieņēmumi bija par 25,6 miljoniem eiro zemāki nekā plānots.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar 2018. gada aprīļa valsts budžeta deficīta un parāda notifikācijas datiem, vispārējās valdības budžeta deficīts atbilstoši Eiropas kontu sistēmas metodoloģijai 2017.gadā bija 131,1 miljoni eiro jeb 0,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir ievērojami zemāks nekā iepriekš noteiktais mērķis 1,1% no IKP. Savukārt atbilstoši aktuālajiem aprēķiniem, kas iestrādāti Latvijas Stabilitātes programmā 2018.-2021.gadam, vispārējās valdības budžeta deficīts 2018. gadā tiek prognozēts 0,9% no IKP.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats