14. decembris, Piektdiena
Vārda dienas: Auseklis, Gaisma
Sākuma lapa » Makroekonomika » Jurkāns brīdina: ABLV ir tikai pirmā banka. Būs vēl!
Jurkāns brīdina: ABLV ir tikai pirmā banka. Būs vēl!
Autors: NRA.lv / 9. marts 2018, 12:24
“Es pieņemu, ka ABLV ir tikai pirmā banka. Būs vēl! Būs caurums budžetā. Kas viņu aizpildīs? Amerikāņi nāks ar savām investīcijām? Šaubos, jo [Donalds] Tramps ir izveidojis ļoti pievilcīgu investīciju klimatu,” politiķis Jānis Jurkāns apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Apkārt pasaulei: Fakti un analīze", komentējot situāciju ar “ABLV Bank” un Latvijas banku sektoru kopumā.


Jurkāns jau iepriekš, viesojoties raidījumā, paredzēja notikumu gaitas attīstību. Šoreiz viņš uzsvēra, ka, pievēršot uzmanību signāliem no ASV, “ABLV Bank” likteni pareģot nav bijis grūti. “Ja tu drusku saproti, kas notiek aizkulisēs, kā tiek taisīta politika Amerikā un citās valstīs, tad jau no turienes nāk tie mazie signāli un tu saproti, ar ko tas beigsies. Tā nav nekāda zīlēšana kafijas biezumos par to banku. Es domāju, tiem, kas domāja līdzi, tas bija zināms jau 29. janvārī, ka tas tā notiksies,” sacīja politiķis.

Jurkāns arī komentēja ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) pārstāvju ierašanos Latvijā un organizācijas veidoto ziņojumu par naudas atmazgāšanu “ABLV Bank”: “Mēs noreaģējām - novācām banku, novācām Rimšēviču… Bet kas ir tie blēži, par kuriem dokumentā ir minēts? Nezinām. Šodien ir iebraucis viens vīrs no šīs te finanšu institūcijas. Es pieņemu, ka viņš stāstīs.”

Jurkāns uzskata, ka FinCEN pārstāvjiem skaidri un gaiši sabiedrībai jāskaidro, uz kādu pierādījumu pamata, tika veidots ziņojums par “ABLV Bank”. “Es domāju, ka demokrātiskā sabiedrībā mums tas būtu jāzina - kas ir blēži, kas par mūsu nodokļu maksātāju naudu mūs apzog,” ir pārliecināts Jurkāns.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats