25. septembris, Otrdiena
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo
Sākuma lapa » Makroekonomika » Sociālā nodokļa pieaugumu plāno novirzīt mediķu algu palielināšanai
Sociālā nodokļa pieaugumu plāno novirzīt mediķu algu palielināšanai
Autors: Zane Grodiņa/ BIZNESS.LV / 10. oktobris 2017, 10:56
Sociālā nodokļa pieaugumu plāno novirzīt lielākām mediķu algām, intervijā Latvijas Radio norādīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS).Summu, kas pēc sociālo iemaksu likmes paaugstināšanas papildu nonāks valsts budžetā, iecerēts novirzīt mediķu algu pieaugumam, tostarp ārstniecības personām, kuras strādā valsts un pašvaldību, kā arī neatliekamajā palīdzībā, kā arī privāto slimnīcu neatliekamās palīdzības nodaļās.

Pēc politiķes sacītā, nākamgad iecerēts palielināts sociālās apdrošināšanas iemaksas par vienu procentpunktu, un tas budžeta ieņēmumos dos papildu 85-86 miljoni eiro.

Pašlaik likumprojekts šādu mērķi neparedz, taču komisija plāno iestrādāt, lai šī summa tiktu novirzīta ārstniecības personu darba samaksai. “Tur būs diezgan lieli strīdi, varu prognozēt,” piebilda Barča.

Ziņots, ka oktobra sākumā Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja veselības apdrošināšanas ieviešanu, kas nozīmē, ka visus strādājošos Latvijas iedzīvotājus dalīs apdrošinātajos un neapdrošinātajos.

No nākamā gada plānots ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu, kuras pamatā ir visas sabiedrības solidāra iesaiste atbildīgā nodokļu maksāšanā, teikts likumprojekta anotācijā.

Jaunais regulējums paredz valsts apmaksātās medicīniskās palīdzības minimumu, ko saņems visi iedzīvotāji neatkarīgi no sociālo iemaksu apmēra. Tajā ietilps neatliekamā medicīniskā palīdzība, dzemdību palīdzība, ģimenes ārsta sniegtie pakalpojumi, kā arī kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces. Tāpat visiem iedzīvotājiem paredzēts nodrošināt pakalpojumus, lai ārstētu saslimšanas ar nozīmīgu ietekmi uz sabiedrības veselību vai apdraudējumu sabiedrības veselībai, tostarp psihiskas saslimšanas, tuberkulozi, un šo slimību ārstēšanai nepieciešamās zāles un medicīniskās ierīces.

Savukārt, lai veselības aprūpes minimumam papildus varētu saņemtu vēl arī citus valsts apmaksātus pakalpojumus, iedzīvotājiem būs jābūt valsts obligātajai veselības apdrošināšanai.

Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekts Saeimā jāskata vēl otrajā un trešajā lasījumā.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats