24. jūnijs,
Vārda dienas: Jānis
Sākuma lapa » Makroekonomika » Valsts budžetā neieplāno papildus atbalstu atsevišķām pašvaldībām
Valsts budžetā neieplāno papildus atbalstu atsevišķām pašvaldībām
Autors: Anete Jansone, BIZNESS.LV / 12. septembris 2017, 10:56
Valdība šodien turpinās izskatīs vairākus ar nākamā gada valsts budžetu saistītus jautājumus. Kā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), valsts budžetā netiks ieplānots papildus atbalsts atsevišķām pašvaldībām.


Valdošā koalīcija par nākamā gada budžeta jautājumiem plāno vienoties līdz nedēļas beigām, atgādināja premjers.

Viņš uzsvēra, ka nekādas pašvaldību investīciju programmas nākamgad nebūs. Arī atsakoties no tā dēvētajām deputātu kvotām vairākas nevalstiskās organizācijas paliks bez atbalsta.

Viņš gan uzsver, ka par nelielu atbalstu nevalstiskajām organizācijām valdība varētu lemt, kā arī tām būs iespēja vērsties ministrijās, kas izvērtēs finansējuma piešķiršanu un pieprasīs līdzekļus no valsts budžeta.

Valdība otrdien uzklausīs Finanšu ministrijas informāciju par fiskālās telpas pasākumiem un izdevumiem prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2018.gadam un ietvaram 2018.-2020.gadam.

Jau vēstīts, ka nākamgad fiskālā telpa būs 117 miljoni eiro, 2019.gadā – 90 miljoni eiro, bet 2020.gadā – 258 miljoni eiro.

Lai arī iepriekš izskanēja, ka nākamgad ministriju prioritārajiem pasākumiem būs pieejami 80 miljoni eiro, finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola pavēstīja, ka nākamā gada fiskālā telpa tika palielināta, atsakoties no Liepājas cietuma būvniecības projekta. Lēmums pieņemts par labu demogrāfijas palielināšanai, kurai Nacionālā apvienība prasa 32 miljonus eiro.

Kopumā ministrijas iesniegušas 107 priekšlikumus procesu efektivizēšanai, tostarp budžeta pieprasījumu izstrādei un budžeta izpildes analīzei. No tiem lielāko daļu Finanšu ministrija plāno risināt jau tuvākā gada laikā. Būtiski, ka pateicoties aktīvai ministriju iesaistei, jau ir ieviestas izmaiņas un noteikta jauna kārtība finansējuma piešķiršanai prioritārajiem nozaru pasākumiem, kā pamata kritērijus izvirzot – pozitīvu ietekmi uz tautsaimniecību, ekonomiskās izaugsmes veicināšanu un strukturālās reformas.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats